Windows 8 de Ağ Sorunu

ilksur
27-02-2013, 11:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

İyi günler. Biz yaklaşık 2 aydır Windows 8 kullanıyoruz. Open lisans ile aldık ve ofisimizdeki bilgisayarlara kurduk. Daha önce Windows 7 kullanıyorduk. Bir adet Anamakina kurduk ve bazı program be belgelerimizi yıllardır bu anamakinamızda depolayıp oradan kullanıyoruz. Anamakinadan gerekli dosyaları kendi bilgisayarlarımıza kısayol yapıp bu şekilde kullanıyoruz. Windows 8 kurduğumuzdan beri bu kısayollara hatta Ağ üzerinden Anamakinaya bağlanmaya çalıştığımızda ilk önce ağ yolu bulunamadı tanıla şeklinde hata veriyor. Bir kaç dakika beklediğimizde bağlanabiliyoruz. Makinalar aynı sadece işletim sistemi değişti. Daha önce böyle bir olayla hiç karşılaşmadık. Windows 7 ye döndüğümüzde sorun çözülüyor. Windows 8 deki problem nedir? Teşekkürler.

murat5038
27-02-2013, 13:09   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ağ bağlantısında Güvenlik ayarlarından dolayı bağlanamama ve geç yanıt veriyor.Ayrıca bütün bilgisayarlar ana makina dahil aynı işletim sistemi olursa daha kısa sürede yanıt vercekdir.

Ağ paylaşım merkezini kontrol edin paylaşım ayarlarını şifreleme sistemlerini düşürün veya kapatın Kullandığınız Ağ kabloları ve ethernet kartlarının 1000mbps olması lazım.

black_flood
27-02-2013, 19:51   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Windows 8 ortamında denk gelmedim daha bu soruna hiç ama Windows 7, Vista ve xp ortamlarında ırpstack ile ilgili regedit üzerinde oynayında sorun ortadan kalkıyordu. gerekli dökümanı formatlama esnasında uçurduğum için koyamıyorum şuanda çıkartabilirsem eklerim ayrıca antivirüs programı ne kullanılıyor bilemem ama antivirüs yazılımı ile ilgili bilgi ver yardımcı olmaya çalışayım  bvazı antivirüslerin güvenlik ayarlarındanda kaynaklanabiliyor örneğin kaspersky ve pandanın sadece cloud free versiyonunda paylaşılan klasözrü tarams dışı bırakmadıkça her  data transferinde defalarca tarayıp ondan sonra geçişe onay veriyor buda sürekli time out hatasına sebebiyet veriyor.

Son Düzenleme: black_flood ~ 27 Şubat 2013 19:56
ilksur
28-02-2013, 10:27   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Antivirüs programı kurmadım. Windows 8 in kendi içinde kurduğu Defender var. Güvenlik duvarını ve defender programını kapattım ama sorun devam ediyor.Windows 7 de hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Tüm bilgisayarlara Windows 8 kurduk tüm bilgisayarlarda bu problem başladı.

murat5038
28-02-2013, 13:10   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: ilksur  
Antivirüs programı kurmadım. Windows 8 in kendi içinde kurduğu Defender var. Güvenlik duvarını ve defender programını kapattım ama sorun devam ediyor.Windows 7 de hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Tüm bilgisayarlara Windows 8 kurduk tüm bilgisayarlarda bu problem başladı.

Dediğim gibi ağ paylaşım ayarlarındaki Ayarlar düzgün olmadığından açılmıyor.Ağ bulmayı ve paralo korumasını kapatın.Dosya paylaşımını açın.Ve ortak ağa çevirin.

black_flood
28-02-2013, 13:13   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

network time out normalde olmayan bir durum network kartının sürücüsünü güncellemeyi denedin mi ?  ayrıca bir sorum daha olacak tüm bilgisayarlar kapalı vaziyetteyken sadece ana makine açıkken network aktivitesinin durumu nedir sürekli veri transferi yapıyor mu görev yöneticisindeki performans sekmesinden baktığında. Microsoft defender zaten antivirüs yazılımı değil ve iş ortamında kullanım için asla tasarlanmamıştır. lisanslı güvenlik yazılımı kullanma durumun olabilir. Not: illa ana makinada sorun olacak diye bir şart yok belki de terminallerin bir yada birkaçında var olan virüs sebepte olabilir. 

mantıklı bir açıklaması vardır muhakkak ama tek tek kademeli gidilecek başka yolu yok.

Son Düzenleme: black_flood ~ 28 Şubat 2013 13:17
ilksur
01-03-2013, 09:49   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: black_flood  
network time out normalde olmayan bir durum network kartının sürücüsünü güncellemeyi denedin mi ?  ayrıca bir sorum daha olacak tüm bilgisayarlar kapalı vaziyetteyken sadece ana makine açıkken network aktivitesinin durumu nedir sürekli veri transferi yapıyor mu görev yöneticisindeki performans sekmesinden baktığında. Microsoft defender zaten antivirüs yazılımı değil ve iş ortamında kullanım için asla tasarlanmamıştır. lisanslı güvenlik yazılımı kullanma durumun olabilir. Not: illa ana makinada sorun olacak diye bir şart yok belki de terminallerin bir yada birkaçında var olan virüs sebepte olabilir. 

mantıklı bir açıklaması vardır muhakkak ama tek tek kademeli gidilecek başka yolu yok.

Network kartını güncelledim. zaten bilgisayarı da yeniledik. Yanlız burada bir arkadaşa sordum aynı sorun onda da varmış. Windows tan kaynaklı bir sorun olabilir mi?