Windows 8 de oyun

Bassment
31-01-2013, 22:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhabalar. Ben 2 gün önce Lenovo z580 dizüstü bilgisayar aldım. Bilgisayarım Windows 8 ve ben ilk defa Windows 8 kullanıyorum gayet hızlı, hoş, güzel :) Fakat masaüstü bilgisayarım win7 onda kurabildiğim girebildiğim iso uzantılı internetten indirdiğim (Battlefield 3, Far cry 3, Medal of honor warfighter) oyunları yüklerken ya hata veriyor ya da yükledikten sonra giremiyorum. Cod Black ops da iso uzantıydı onu yükledim ve oynadım. Crysis 2 yi orijinal cdsinden yükledim oynayabildim. Fakat bu yukarda yazdığım 3 oyunu oynayamadım. Bilgisayarım oyunları kaldırabilecek kapasitede sorun win8 olmasında buna eminim diyebilirim. Size sormak istediğim ben bu win8 i çok beğendim win7 yaptırmak istemiyorum. Başka çözüm yolu var mı ? Yoksa illa oyun oynayabilmem için win7 mi yaptırmam gerekiyor ?

Bassment
01-02-2013, 19:27   |  #2  
OP Taze Üye
8 mesaj

Yardım edebilecek yok mu ?

AndcrewTR
01-02-2013, 22:17   |  #3  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Hata mı veriyor yoksa hiç bir şey olmuyor mu? Biraz ayrıntılı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Gülümseme Bende de çok problem olmuştu.

Bassment
01-02-2013, 23:14   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

Mesela battlefield 3 ü yükledim cracklerini sorunsuz yaptım. Tıklıyorum açılmıyor. Görev yöneticisinde görünüyor fakat açılmıyor. (sonundaki tm yazısını falan sildim düzelmedi.) Far cry 3 yüklerken crc diye bi hata verdi. Yüklenmedi. Medal of honor da aynı şekilde yüklerken hata veriyo ve girmiyor. Asasins creed i indirdim yüklenmedi. İndirdiğim siteden kaynaklı diye düşündüm ve tekrar başka yerden indiriyorum onu denicem. Black ops 2 indirmiştim onu yükledim sorunsuz oynayabiliyorum şuanda
Peki sen nasıl çözdün problemleri ? Oynayamadın mı yoksa çözebildin mi :)

Bassment
01-02-2013, 23:16   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

Anlayamadığım bir şey de bugün Prototype 1 i yükledim. (Orj. cdden) Far cry 3 battlefield 3 falan nasıl çalışmıyor da prototype çalışıyor :S Acaba ben mi hata yapıyorum indirdiğim sitede mi sorun :S

AndcrewTR
02-02-2013, 01:28   |  #6  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

CRC Hatası winrar'dan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Yükleyen kişi kurtarma kaydı koymuşsa hata veren partı onarmayı dene. Diğerleri hakkında bir fikrim yok. Google'da araştır belki bulursun.

Altan_duzcal
04-02-2013, 17:28   |  #7  
Yeni Üye
42 mesaj

oyun destegi gayet güzel bence performansıda süper daha ne olsun. ben memnunum tavsiye ederim:)

Bassment
04-02-2013, 18:53   |  #8  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Altan_duzcal  
oyun destegi gayet güzel bence performansıda süper daha ne olsun. ben memnunum tavsiye ederim:)

Performansı falan çok iyi zaten bende memnunum ve tavsiye ediyorum. Pes 2013 indirdim yüklendi asasins creed 3 ve black ops 2 de yüklendi oynayabiliyorum. Far cry 3 battlefield 3 ve medal of honoru diğer pcye indirip flashla parça parça atmıştım atarken sorun oldu herhalde o yüzden yükleyemiyorum. Başka yerden indirdiğimde oynayabileceğimi düşünüyorum ve win7 yaptırmaktan vazgeçtim :)

yezeer
04-02-2013, 20:13   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
10 mesaj

Bence kendiniz galiba laptopdu yükleyebilirseniz windows 7 yükleyin ve bu oyunları çalıştırın bi bakalım..Eğer win 7 de bu oyunları çalıştırmişsanız bence windows 8 ile hiç uğraşmayın..Windows 8 oyun kalitesi kötü bence...Batman arkam city,Bioshock 2,Toy soldiers Dirt 3gibi oyunlaruı bende çalıştıramadım..Admlar net framework 3.5 bile yüklemişler..Windows 7 de tık diye oyunlar açılırken windows 8 de açılmıyor...

Bassment
05-02-2013, 11:27   |  #10  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: yezeer  
Bence kendiniz galiba laptopdu yükleyebilirseniz windows 7 yükleyin ve bu oyunları çalıştırın bi bakalım..Eğer win 7 de bu oyunları çalıştırmişsanız bence windows 8 ile hiç uğraşmayın..Windows 8 oyun kalitesi kötü bence...Batman arkam city,Bioshock 2,Toy soldiers Dirt 3gibi oyunlaruı bende çalıştıramadım..Admlar net framework 3.5 bile yüklemişler..Windows 7 de tık diye oyunlar açılırken windows 8 de açılmıyor...

Orjinalliğini bozmak istemiyorum ya yoksa çoktan yükleyip denemiştim. Aynı iso uzantılı dosyaları indirdiğim pcde sanal sürücü yaratarak yükleyebiliyorum. Ama o pcnin ekran kartı oyunların directx ini desteklemediği için açamadım oyunları