Windows 8 DVD Key Sorunu

orhan deniz
12-07-2015, 17:48   |  #1  
orhan deniz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
139 mesaj

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar.

2013 Yılında Orijinal Kutuda 32/64 Bit'e sahip Windows 8 satın almıştım. O yıl masaüstü Bilgisayar (Toplama Bilgisayar) kullanıyordum. Windows 7'den temiz kurulum yaptım, yükledim. Fakat o zaman İnternet bağlantım yoktu, seriali girince kabul etmemişti. Daha sonra tekrar İnternet bağlantım olduğu zaman tekrar kurdum, bağlantım olmasına rağmen kabul etmedi. O zamandan bugüne hiçbir cihazda denemedim. Kutusunda duruyor. Elimde Freedos olarak aldığım bir notebook var. Planım buna kurup, Windows 8.1 yükseltmesi ardından Windows 10 geçişi yapmak istiyorum.

Ayrıca ürünü alırken özellikle sormuştum lisansı çoklu kullanabilirmiyim diye. Evet kullanabilirsiniz demelerine rağmen, kutuda tek lisans yazıyordu.

Şimdi daha denemedim fakat kurulum yaptıktan sonra aynı problemi yaşarsam ne yapmam gerekir. Sorun olursa Microsoft ile görüşmem gerekir mi?

Teşekkürler
İyi Günler.

orhantatar
12-07-2015, 19:49   |  #2  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Doğrudan windows 10 indirip kurabilirsiniz.Tertemiz bir kurulum olur.
http://windows10.web.tr/windows-10-turkce-indir.html

padisah
12-07-2015, 22:43   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Kutu aldığına göre muhtemelen retail lisanstır. (OEM ise sadece ilk kurulup etkinleştiği bilgisayarda ömür boyu kullanılabilir.)
Retaile göre;
Evet freedos olan notebookunda kullanabilirsin.
Yanlış bilgi vermişler çoklu kullanım için bireysel kullanıcıya lisans satışı yok sadece şirketlerin kullandığı Enterprise ve Professional VL sürümleri çoklu lisansa sahip. (Bunlarıda şirketin yoksa sana satmazlar.)

Eğer kurulumda veya sonrasında problem yaşarsanız 444 MS TR (444 67 87) hattından  destek isteyin lisanslı kullanıcı olduğunuz için yardım edeceklerdir.

Son Düzenleme: padisah ~ 12 Temmuz 2015 22:45
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
orhan deniz
14-07-2015, 09:13   |  #4  
orhan deniz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
139 mesaj

Tekrar deneyeceğim Teşekkür ederim.