Windows 8 Forumu

freekays
19-01-2013, 16:11   |  #76  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

eski sürücüleri yüklemenin en kolay yöntemi driver genius ile xp yada win 7 den alınan yedekten yüklemek driver dosyalarınızı da temp klasöründe bulabilirsiniz auto installer oluştururken yedek alıyor

MegaFreak
11-02-2013, 19:12   |  #77  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

windows 8 de güncelleştirmeleri denetleme zamanı nasıl değiştiriliyor bilen biri varsa ö.m gönderebilirmi bana

eboy
16-02-2013, 22:57   |  #78  
eboy avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

öncelikle selamlar windows 8 in metro oyunlar uygulamasının içine pc ye yüklediğim oyunları koyabiliyomuyuz birde win7 de oyunlar klasörü vardı derecelendirme falan oto. yapıyordu windows 8 dede var mı?

DarkDays96
21-02-2013, 18:54   |  #79  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

oyunlar klasörü win 8 dede var  ama bağlantısını koymamışlar
masaüstünde kısayol oluştur adres kımına(tırnaklar olmadan) "C:\Windows\explorer.exe shell:::{ED228FDF-9EA8-4870-83b1-96b02CFE0D52}" yaz.
yada daha basit ve kullanışlı bir yöntem start screen pinner diye bi pro var onu google den bul indir pro da başlanğıç menüsüne istediğin öğeyi ekleyebilirsin. oyun pin special item in içinde

MegaFreak
26-02-2013, 14:50   |  #80  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
856 mesaj

windows 8 single language 64 bit kullanıyorum biraz önce pc tamamen kapalıyken klavyeden rasgele tuşlara basmamla beraber pc açıldı w8 in bir sırrını keşfetmiş oldum :)

Banned
27-02-2013, 03:13   |  #81  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

Yaklaşık 1 aydan beri Windows 8 Professional 64 Bit sürümünü kullanıyorum.Hoşuma giden özellikleri;
1)Sistem hızlı açılıyor,kapanırken de öyle.
2)İnterneti çok kullanmıyorsanız antivirüs programına ihtiyacınız yok,Windows Defender Uac,Firewall ve Smart Screen açık olduğu surece  zararlıları %70 oranında engelliyor.
3)Windows Gezgini çöktüğünde sizin müdahale etmenize gerek kalmadan otomatik olarak yeniden başlatıyor.
4)Windows 7 nin driverları ile uyumlu .
5)Kopyalamayı duraklatabiliyoruz,kopyalama esnasında hızını  grafik çizelgeden  görebiliyoruz.
6)Bilgisayarımda herhangi bir sürücüyü (Örnek C:) seçtiğimizde O Sürücü ile ilgili araçlara (Biçimlendirme,disk temizleme,Bitlocker vs) Araç  çubuğunda Yönet  sekmesine tıklayarak ulaşabiliriz.
7)Kopyalama işlemi Windows 7 den  biraz daha hızlı,
8)Explorerda  VHD/ISO  dosyalarını ek bir programa gerek kalmadan açabiliyoruz.
9)Gelişmiş Görev Yöneticisi  ile Başlangıçta çalışan programları ve İe Eklentilerini,Uygulama Geçmişini denetleyebiliyoruz,
10)Windows çöktüğü veya hantallaştığı zaman tek bir tıkla ilk günkü haline getirebiliyoruz. (Windows Yenile/Sıfırla)
11)Mağazadaki uygulamaları sol veya sağ ekrana alarak ekranı 3 e bölebiliyoruz.(Sidebar benzeri.)
12)Teknik Başlat Menüsü (Sol alt köşeye sağ tık ile)
13)USB ve harici disk desteği ile Windows 8 harici sabit disk veya  USB bellek üzerine de kurulabiliyor.
14) Windows 8, benzer sistem koşullarına Windows 7'den daha az kaynak tüketiyor. Yeni Windows, bellek ve CPU kullanımı ile daha cimri ve başarılı...
---------------
Maalesef Olumsuz özellikleri de mevcut;
1)Sierra ve Valvenin eski (2004 e kadar çıkan) oyunlarını (Counter Strike 1.5,1.6 ,Half Life 2 vb)  oynayamıyoruz,tek çare Sanal Makine ile oynamak
2) Windows Sidebarın kaldırılması iyi olmamış.
3)Dolambaçlı yollarla Denetim masası nerelerde? WLAN için ayarlama nereden yapılabilir? Panik yok, Windows 8'de hala hepsi var. Ama maalesef belirli bileşenlere ulaşmak için dolambaçlı bir yol izlemek gerekebiliyor.(Başlangıç ekranında arama yapmalısınız)
4) Program kullanım yönetimi Bir çok kullanıcı program kullanımından nasıl çıkacağını ve onu nasıl sonlandıracağını kendine soracak. Program kullanımının sonlandırılması Microsoft'a göre gerekli değil, çünkü arka planda kayboluyor ve sistem tekrar ihtiyaç duymuyor. [CTRL] + [ESC] ile güncel programdan çıkılıyor, Windows tuşları kullanıcıları tekrar metro masa üzerine getiriyor.
5)Win7 deBaşlat" düğmesine basıldığında program menüsü açılır. Windows 8'de öyle değil! Başlat düğmesinin kullanıcıyı Metro arayüzüne taşıması pek de iyi olmamış..
6)Metro ve masaüstü PC'ler Windows 8'in tamamlanan sürümünde, özellikle Metro arayüzünü arka plana atabilmek gerekli. Tablet üzerinde üst yüzey anlam ifade eden bu arayüz, masaüstü ve dizüstü sistemlerde hiç  kullanışlı değil.
7)

MegaFreak
27-02-2013, 11:55   |  #82  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
856 mesaj
Alıntı: alierenerdal  
Yaklaşık 1 aydan beri Windows 8 Professional 64 Bit sürümünü kullanıyorum.Hoşuma giden özellikleri;
1)Sistem hızlı açılıyor,kapanırken de öyle.
2)İnterneti çok kullanmıyorsanız antivirüs programına ihtiyacınız yok,Windows Defender Uac,Firewall ve Smart Screen açık olduğu surece  zararlıları %70 oranında engelliyor.
3)Windows Gezgini çöktüğünde sizin müdahale etmenize gerek kalmadan otomatik olarak yeniden başlatıyor.
4)Windows 7 nin driverları ile uyumlu .
5)Kopyalamayı duraklatabiliyoruz,kopyalama esnasında hızını  grafik çizelgeden  görebiliyoruz.
6)Bilgisayarımda herhangi bir sürücüyü (Örnek C:) seçtiğimizde O Sürücü ile ilgili araçlara (Biçimlendirme,disk temizleme,Bitlocker vs) Araç  çubuğunda Yönet  sekmesine tıklayarak ulaşabiliriz.
7)Kopyalama işlemi Windows 7 den  biraz daha hızlı,
8)Explorerda  VHD/ISO  dosyalarını ek bir programa gerek kalmadan açabiliyoruz.
9)Gelişmiş Görev Yöneticisi  ile Başlangıçta çalışan programları ve İe Eklentilerini,Uygulama Geçmişini denetleyebiliyoruz,
10)Windows çöktüğü veya hantallaştığı zaman tek bir tıkla ilk günkü haline getirebiliyoruz. (Windows Yenile/Sıfırla)
11)Mağazadaki uygulamaları sol veya sağ ekrana alarak ekranı 3 e bölebiliyoruz.(Sidebar benzeri.)
12)Teknik Başlat Menüsü (Sol alt köşeye sağ tık ile)
13)USB ve harici disk desteği ile Windows 8 harici sabit disk veya  USB bellek üzerine de kurulabiliyor.
14) Windows 8, benzer sistem koşullarına Windows 7'den daha az kaynak tüketiyor. Yeni Windows, bellek ve CPU kullanımı ile daha cimri ve başarılı...
---------------
Maalesef Olumsuz özellikleri de mevcut;
1)Sierra ve Valvenin eski (2004 e kadar çıkan) oyunlarını (Counter Strike 1.5,1.6 ,Half Life 2 vb)  oynayamıyoruz,tek çare Sanal Makine ile oynamak
2) Windows Sidebarın kaldırılması iyi olmamış.
3)Dolambaçlı yollarla Denetim masası nerelerde? WLAN için ayarlama nereden yapılabilir? Panik yok, Windows 8'de hala hepsi var. Ama maalesef belirli bileşenlere ulaşmak için dolambaçlı bir yol izlemek gerekebiliyor.(Başlangıç ekranında arama yapmalısınız)
4) Program kullanım yönetimi Bir çok kullanıcı program kullanımından nasıl çıkacağını ve onu nasıl sonlandıracağını kendine soracak. Program kullanımının sonlandırılması Microsoft'a göre gerekli değil, çünkü arka planda kayboluyor ve sistem tekrar ihtiyaç duymuyor. [CTRL] + [ESC] ile güncel programdan çıkılıyor, Windows tuşları kullanıcıları tekrar metro masa üzerine getiriyor.
5)Win7 deBaşlat" düğmesine basıldığında program menüsü açılır. Windows 8'de öyle değil! Başlat düğmesinin kullanıcıyı Metro arayüzüne taşıması pek de iyi olmamış..
6)Metro ve masaüstü PC'ler Windows 8'in tamamlanan sürümünde, özellikle Metro arayüzünü arka plana atabilmek gerekli. Tablet üzerinde üst yüzey anlam ifade eden bu arayüz, masaüstü ve dizüstü sistemlerde hiç  kullanışlı değil.
7)

olumsuz yönlerden 1.madde geçersiz bence ben w8 64 bit single language kullanıyorum 2001 yapımı bir oyunu çalıştırabiliyorum

AndcrewTR
22-03-2013, 16:56   |  #83  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Bu forumda "Çözüm İsteği" konusunun normal konudan farkı nedir?

büşra4167
24-03-2013, 02:34   |  #84  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar autocad programını wındows 8 e nasıl yukluyoruz bılen war mı lınk bulamad da demo falan smdıden tesekkurler

Kapalı Hesap (190488)
24-03-2013, 17:35   |  #85  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj
Alıntı: büşra4167  
arkadaşlar autocad programını wındows 8 e nasıl yukluyoruz bılen war mı lınk bulamad da demo falan smdıden

http://usa.autodesk.com/autocad/trial/  ( istenilen bilgileri girerek download yapacağın link mail adresine gönderiliyor)

http://www.honcadesign.com/autoc ... -resimli-anlatim-2/ ( AutoCad 2013 Resimli Kurulum )

http://www.sanalkurs.net/autocad ... e-anlatim-7628.html ( AutuCad Kurulumu Video )

mhmt06
24-03-2013, 23:31   |  #86  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

ne zaman win 7 kadar stabil ve sorunsuz olursa ve benden yeni donanım istemiyorsa o zaman geçerim.  net ten okuduğum yorumlara göre  daha tam yapılanmamış.

loockle
31-03-2013, 14:59   |  #87  
loockle avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj

Düzeltiyorum silebilirsiniz.

Son Düzenleme: loockle ~ 31 Mart 2013 15:12
margolas
04-04-2013, 10:42   |  #88  
margolas avatarı
Yeni Üye
24 mesaj

Merhaba arkadaşlar, bn win8 Single Language x64 kullanıyorum.Win 8 de bazı programlarda ve bazı oyularda hizmet çalışmayı durdurdu diyor. Windows 8 orjinal sürümü kurulu ama yinede açmıyor. Uyumluluk ayarlarını değiştirdim olmadı, silip tekrar yükledim olmadı. Başka bişi yapmam gerekiyormu yada windows sürümünü yükseltsem acaba bu sorun düzelirmi.

zafertuna29
19-04-2013, 21:04   |  #89  
Taze Üye
1 mesaj

bendede aynı oldu. samsung servisi win7 yi kur dedi. anlayacağınız win8 sorunlu şu an

Banned
22-05-2013, 15:36   |  #90  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
Alıntı: MegaFreak  

olumsuz yönlerden 1.madde geçersiz bence ben w8 64 bit single language kullanıyorum 2001 yapımı bir oyunu çalıştı

Ben Sierra ve Valvenin eski oyunlarını çalıştıramıyoruz dedim,bu oyunları çalıştırmanın tek yolu,uygulamada hata ekranı kapanmadan birkaç kez uygulama kısayoluna tıklayarak çalıştırmak

ultimate_ms
22-05-2013, 17:24   |  #91  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

Windows 8 gayet sorunsuz programların bazıları Windows 8 desteklemiyor onlarıda yazılımcıların yazılımlarını güncellememesinden kaynaklanıyor . Windows geçen sene nisan ayından beri çok değişiler oldu 1 seneden biraz fazla kullanan birisi olarak yazıyorum

Joker65
06-06-2013, 18:42   |  #92  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj
Alıntı: ultimate_ms  
Windows 8 gayet sorunsuz programların bazıları Windows 8 desteklemiyor onlarıda yazılımcıların yazılımlarını güncellememesinden kaynaklanıyor . Windows geçen sene nisan ayından beri çok değişiler oldu 1 seneden biraz fazla kullanan birisi olarak yazı

Sana aynen katılıyorum ayrıca tam tersine Windows 8 daha fazla yazılım ve donanımla uyumlu.
Windows 7 ve diğer işletim sistemlerini kurunca driverda kurmak gerekiyor.Bırak ekran kartını ses kartını internet kartı driverını bile algılamadığı için internete bağlanamıyorsun Windows 7'de.
Ama Windows 8 bırak günceli en tanınmadık en adı duyulmadık donanımı bile algılıyabiliyor hatta bazen en son driverını otomatik indirip kuruyor.

calypso16
06-01-2014, 18:26   |  #93  
Yıllanmış Üye
221 mesaj

merhaba windows 8.1 enterprise yeni yüklendi, çalışan uygulamaları nasıl görürüm (mağazadaki)

ve bazı uygulamalar 32bit yazıyor benim 64bit sorun çıkarır mı? bazen donuyor uygulamalar ve geç açılıyor

ozgr
25-12-2014, 12:04   |  #94  
ozgr avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Ben windows 8.1 40 gün oldu yükledim,iyi bir loptop ım var ama nedense yükleme sonrası kasmaya başladı ve ısınıyor.fan desem durmadan çalışıyor,neden olabilir?

Cerbe1560
28-02-2016, 12:25   |  #95  
Cerbe1560 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
23 mesaj

Artık Windows 10 zamanı. 8.1 tutmadı. Kullanışlı değildi...