windows 8 gerekli programlar

swirsemt
05-05-2013, 11:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

windows8'i yeni yükledim ve hangi programları yüklüycemi bilmiyorum bilgisayar suanda yavas gidiyor
bana bilgisayar için gerekli program önerirmisiniz bilgisayar hızlı gitsin istiyorum .)

mesela:virus programı filan,ccleaner filan  bildiklerinizi yazın lütfen çok yavas bilgisayar .S

İşlemci:Intel(R) Core(TM)2. Duo CPU E7400 @ 2.80GHz 8.81GHz
Yüklü bellek (RAM): 2,00 GB
Sistem türü : 32bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci
tarayıcı:
Intertnet Explorer, yandex 

LENO7
05-05-2013, 12:20   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Programların bir faydası olmaz...Bilgisayarın yavaş olmasına şaşırdım..Bitdefender İnternet Security ile taramanı öneririm...

swirsemt
05-05-2013, 12:30   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Bitdefender İnternet Security ne ise yarıyorki?

AndcrewTR
05-05-2013, 12:34   |  #4  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Pek fazla programa gerek yok. Windows 8 zaten hızlı, eğer sende yavaş ise bilgisayarından dolayı olabilir.
Ben sadece CCLeaner, Wise Disk Cleaner ve Advanced System Care kurdum. Fazlası ile yeter bu üç program.
Virüs programına zaten gerek yok Windows Defender, Microsoft Security Essentials 'ın görevini yapıyor.

game_man
05-05-2013, 17:24   |  #5  
game_man avatarı
Üye
64 mesaj
Alıntı: swirsemt  
windows8'i yeni yükledim ve hangi programları yüklüycemi bilmiyorum bilgisayar suanda yavas gidiyor
bana bilgisayar için gerekli program önerirmisiniz bilgisayar hızlı gitsin istiyorum .)

mesela:virus programı filan,ccleaner filan  bildiklerinizi yazın lütfen çok yavas bilgisayar .S

İşlemci:Intel(R) Core(TM)2. Duo CPU E7400 @ 2.80GHz 8.81GHz
Yüklü bellek (RAM): 2,00 GB
Sistem türü : 32bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci
tarayıcı:Intertnet Explorer, yandex 

bitdefender internet security 2013 kur. (antivirüs programı). bilgisayarı güzel bi tarat. çünkü yavaşlığın kaynağı virüs olabilir.
Alıntı: AndcrewTR  
Pek fazla programa gerek yok. Windows 8 zaten hızlı, eğer sende yavaş ise bilgisayarından dolayı olabilir.
Ben sadece CCLeaner, Wise Disk Cleaner ve Advanced System Care kurdum. Fazlası ile yeter bu üç program.
Virüs programına zaten gerek yok Windows Defender, Microsoft Security Essentials 'ın görevini yapıyor.
 ama defender pek de iyi bi antivirüs programı değil.

murat5038
05-05-2013, 23:10   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

defender zaten antivirüs programı değil :D spyware engelleyici malware bulucu bir program sadece.

Konu sahibi cevabı ise Sisteme hzılandırmak için bir program olmaz o sistemi hızlandırma programları aşırı şey yüklersin ile formattan sonraki hıza dönmesi için kullanılırlar. Senin formattan sonra yapcağın ilk şey driverlerini doğru şekilde yüklemek boşuna da yüklü gözüküyor deme onlar microsoft çıkışlı standart sürücüler.Eğer onlarlada bilgisayarın yavaş ise yapcak bişey yok eski işletim sistemine döneceksin yapamıyorsan sistemin yetersiz kalıyor.