Windows 8 Güvenli Modda Başlatma

AxaTurk
04-03-2013, 22:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaslar Merhaba;

Windoes 8 pro icin jawa kurulum yapiyordum sistem hata verdi. Pc kapatilip tekrar acilacak dedi. Kapandi tekrar acilmiyor. Format dvd takip onarma secenegide calismiyor. Tek sansim pc yi guvenli modda acip sistem geri yukleme yapmam gerekecek.Yaptigim arstirmalrda shift+F8 tusu ise yaramiyor. Bios ayarina girebiliyorum. Orda sistem geri yukleme secenegine girebilirmiyim bilmiyorum.

Lazim olan pc ilk acilista Guvenli modda calistrma kisa yolu F5 F8 F11 tab del tuslari win 8 de yok gibi. Win 8 guvenli modu nasil acabilrim. basit bir islem ise tekrar format atmak istemiyorum.

murat5038
04-03-2013, 22:27   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

javadan kaynaklı bilgisayar hata vermez kapanmaz kapatmak istemez.Yüklediğin şey sahte java yani virüsdü ondan dolayı açılmıyor başlangıç onarma çıkması lazım açılmadığı zaman orda güvenli mod seçenekleri var.Ancak oda işe yaramıcakdır.İmzadaki Rescueyi indirip usb ye boot edip onunla başlat virüs tarat lazım olan şeylerin varsada ordan alırısn.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 02 Nisan 2013 16:33
murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
AxaTurk
04-03-2013, 22:34   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Murat kardes virusluk bir durum yok isletim sistemi hata verdi. Windows hic acilmiyor. Dvd den oanrmada calismiyor, usb den hic calismaz denedim. Eger biliyorsa pc ilk acilista hangi tuslarla sistem geri yukleme yapabilrim onu yazmaniz kafi. Tsk 

Kapalı Hesap (190488)
04-03-2013, 22:37   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

Bilgisayar power tuşuna basarken elin shıft tuşuna basılı olarak açılsın...( normalde makine açık durumdayken yeniden başlatı elin shıft tuşunun üzerindeyken yapınca güvenli moda girer denemekte fayda war bakarsın olur )

Normalde format diski takınca Onarma seçeneğinde güvenli mod warr...

Bilinen f8 tuşu ile güvenli moda girmek için güncel bıos istiyor....

2012 Aralık ayından sonrası için güncel bıos'un yoksa f8 tuşu ile PC açılırken güvenli moda giremiyosun...Buda Windows 8 deki saçmalık...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (134625) ~ 04 Mart 2013 22:40
LvvNt
05-03-2013, 07:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: AxaTurk  
Murat kardes virusluk bir durum yok isletim sistemi hata verdi. Windows hic acilmiyor. Dvd den oanrmada calismiyor, usb den hic calismaz denedim. Eger biliyorsa pc ilk acilista hangi tuslarla sistem geri yukleme yapabilrim onu yazmaniz kafi. Tsk 

JAva yüklemeleri sistemi yeniden başlatmayı istememektedir.

yasintan
02-04-2013, 16:05   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

merhaba aynı sorun bende de var da bu rescue dediğiniz olay nedir.imzada var ordan indir yazmışınız.

murat5038
02-04-2013, 16:35   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: yasintan  
merhaba aynı sorun bende de var da bu rescue dediğiniz olay nedir.imzada var ordan indir yazmışınız.

Rescue virüslerden kurtulmak içindi kurtarma ile ve onarma ile ilgisi yok windowsu Sizin sorununuzu daha açık yazarsanız anlayabiliriz.

Ancak recue ile sisteminizi taramanızın bir sakıncası yok imza eklenmişdir.Bulamaz veya yapamaz iseniz söyleyin.

LvvNt
02-04-2013, 17:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Rescue yazılımları bozuk sistemleri yeniden hayata döndürmek için tasarlanırlar. Anti virüs firmaları virüsleri tarama özeeliği ekler(Galiba Kaspersky rescue'de bir live sistem var.)

yasintan
02-04-2013, 17:32   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

win 7 kullanıyordum geçen gün win 8 yükledim ama cdrom u görmüyordu.bende forumlarda araştırırken biri bu program vermiş bunu indirin kurun sorun düzelecektir yazıyordu.bende kurdum pc şimdi sürekli yeniden başlıyor.ne yapsam olmadı birde güvenli modda açmaya çalıştım oda açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

murat5038
02-04-2013, 17:49   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
win 7 kullanıyordum geçen gün win 8 yükledim ama cdrom u görmüyordu.bende forumlarda araştırırken biri bu program vermiş bunu indirin kurun sorun düzelecektir yazıyordu.bende kurdum pc şimdi sürekli yeniden başlıyor.ne yapsam olmadı birde güvenli modda açmaya çalıştım oda açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkü

Cd Leri veya cd romu görmemesinin nedeni çoğunlukla yazılımsal olmaz.Ve rescue ile tam olarak alakası yokdur.

Bu programı dediğiniz Kasperswky Rescue ise Bu kurulan birşey değildir bahsettiğiniz başka birşey çoğunlukla.

Sadece rescue ile Kaspersky rescue cdleri arasında fark vardır unlarla karıştırmış olmalısınız.Şuan Sorununuz devamlı yeniden başlatma ise Temiz önyükleme İşlemini yapın.

http://support.microsoft.com/kb/929135/tr

yasintan
02-04-2013, 17:54   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

ama pc hiç açılmıyor ki bunu nasıl yapcam.

ifteri
02-04-2013, 17:57   |  #12  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

sorunun kaynağı; indirirken kullanılan alt yapıdan başka bir iş.sisteminin kurulması gibi duruyor....(32 ile indirip 64 kurmak gibi)

ilk furya döneminde herkes istediği gibi at oynatıyordu fakat microsoft yavaş yavaş taşları yerine oturtuyor..olayın "java"ile alakası var olduğunu düşünüyorum..hatta kurulan bazı güvenlik yazılımları ilede...bende aynı durumu "pure"yapmıştı..format kaçınılmazdı..

yasintan
02-04-2013, 18:14   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

format atılsa sıkıntı yok pc cd den başlamıyor maalesef.

murat5038
02-04-2013, 18:31   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
ama pc hiç açılmıyor ki bunu nasıl yapcam.

Başka bir pcden rescue indiirp Bisdan boot edeceksiniz eğer biosada girmiyorsa donanımsal bir sorun vardır.

ifteri
02-04-2013, 18:38   |  #15  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
format atılsa sıkıntı yok pc cd den başlamıyor maalesef.

siz tam olarak işletim sisteminizi belirtin önce.....

w8 amma hangisi yasalmı gayri yasalmı..paket dvdmi.üzerine kurulummu.indirirken hangi iş.sistemini kullandınız.(kaç bitlik)sonrası formatladınızmı..formatlarken hangi sürümü kurdunuz..bütün bunları cevaplarsanız yardım kolaylaşır..yoksa "el yordamı"ile yardım olur.

benim anladığım alt yapıyı kurmadan box ürün gibi format atmak istiyorsunuz..izin vermiyor..kuracağınız w8 kaç bitse alt kurulumu o bitte yapın sorun olmayacaktır...

yasintan
02-04-2013, 19:16   |  #16  
Taze Üye
5 mesaj

win8(64 bit) gayri yasal.windows 7(64 bit) yüklüydü.direk cd den kurulum yaptım.sorunsuz çalışıyordu sadece cd room u görmüyordu pc bende forumlarda araştırma yaparken bir arkadaşın paylaştığı bir program indirdim ve kurdum sonrasında pc sürekli yeniden başlatılıyor.hiçbirşey yapamıyorum.

LvvNt
03-04-2013, 17:15   |  #17  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
win 7 kullanıyordum geçen gün win 8 yükledim ama cdrom u görmüyordu.bende forumlarda araştırırken biri bu program vermiş bunu indirin kurun sorun düzelecektir yazıyordu.bende kurdum pc şimdi sürekli yeniden başlıyor.ne yapsam olmadı birde güvenli modda açmaya çalıştım oda açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkü
Kaspersky Rescue disk sisteme kurulmaz. Bir DVD ya da USB'ye kurulur. İndirdiğiniz program sahte ve virüs gibi duruyor.
win8(64 bit) gayri yasal.windows 7(64 bit) yüklüydü.direk cd den kurulum yaptım.sorunsuz çalışıyordu sadece cd room u görmüyordu pc bende forumlarda araştırma yaparken bir arkadaşın paylaştığı bir program indirdim ve kurdum sonrasında pc sürekli yeniden başlatılıyor.hiçbirşey yapamıyorum.
Sistem diski görmüyorsa biraz beklemeniz gerekebiliyor. Programlar kurularak bu iş yapılmaz Sistem dosyalarını yeniden kayıt ettirirsiniz çözülür. Charm bar > Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > Genel" altında iki seçenek var.

redsoldiers007
28-04-2013, 02:28   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Diyelim ki bilgisayarınızı güvenli mod da başlatmak istiyorsunuz... Normal oturum açıkken fare yi ekranın sağ üst köşesine sürükleyin... sağ menü açılacak ayarlar ı tıklayın / güç ü bi defa tıklayıp shift e basılı iken yeniden başlat ı tıklayın... gelişmiş başlangıç menüsü gelecek / sorun gider /gelişmiş seçenekler/ başlangıç ayarları/ yeniden başlat bu yöntemle açılıştaki f8 menüsü karşınıza gelecek oradan güvenli mod veya ne lazımsa seçebilirsiniz...

http://answers.microsoft.com/tr-tr/w...a-7b377567c900 DansBeğendimGöz kırpma

murat5038
30-04-2013, 15:58   |  #19  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: redsoldiers007  
Diyelim ki bilgisayarınızı güvenli mod da başlatmak istiyorsunuz... Normal oturum açıkken fare yi ekranın sağ üst köşesine sürükleyin... sağ menü açılacak ayarlar ı tıklayın / güç ü bi defa tıklayıp shift e basılı iken yeniden başlat ı tıklayın... gelişmiş başlangıç menüsü gelecek / sorun gider /gelişmiş seçenekler/ başlangıç ayarları/ yeniden başlat bu yöntemle açılıştaki f8 menüsü karşınıza gelecek oradan güvenli mod veya ne lazımsa seçebilirsiniz...

http://answers.microsoft.com/tr-tr/w...a-7b377567c900 DansBeğendimGöz kırpma

Yanıtları okuyup cevabı verin açılmaya pcde onu yapamazsın.