Windows 8 için şok karar!

CHIP Online
22-05-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS, Vista ile hayatımıza giren, 7 ile iyice alıştığımız bu özelliği şok kararla Win 8'den çıkardı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/windows-8-icin-sok-karar_33776.html

Resimlerle: Yepyeni Aero duvar kağıtları

Microsoft geçtiğimiz gün, yeni işletim sistemi olan Windows 8 hakkında belki de bugüne dek yaptığı en önemli açıklamayı yaparak, ilk defa Vista ile kullanılan ve Windows 7'de de kendisiyle içli dışlı olduğumuz "Aero" arabirimini daha fazla kullanmayacağını ilan etti.

Windows 8 kullanıcı deneyimi takımının başında bulunan program yöneticisi Jensen Harris ise "world blog post" üzerinden yaptığı bir açıklamada, yeni kullanıcı arabiriminin Aero'da bulunan cam ve yansıma özelliklerini geride bırakacağını belirtti ve eklendi; "Widows 8 ile birlikte kullanacağımız arabirim çok daha temiz ve net olacak."

Harris'e göre yeni arabirim çok daha geleneksel bir yapı sunacak ve yeni Metro sitili arabirime benzeyecek. "Sonuç olarak biz de masaüstünün görüntüsünü Metro estetiğine daha yakın bir hale getirmeye çalışıyoruz.  Tabi bunu yaparken pencere kenarlarındaki krom dokuyu, kontrol sistemini ya da sistem arabirimini bozmadan yapmaya çalışıyoruz." diyen Harris sözlerine şöyle devam ediyor; "Yaptığımız yeniliklerle yüzeyleri daha düz bir hale getirdik ve yansımaları ortadan kaldırdık. Kısacası Aero Glass sisteminin ötesine geçtik."

Peki yeni arabirim nasıl olacak? Haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: Windows 8 için şok karar!

Resimlerle: Yepyeni Aero duvar kağıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windos 8 ile miladı dolacak olan Aero arabirimi sizce kullanışlı mıydı?

Boracalin
22-05-2012, 00:44   |  #2  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Ya bi gitsinler yav... Bu 8 cidden ellerinde patlayacak haberleri yok... 98 ME ve vistayı bile aratacak düzeyde patlayacak hemde... 

Benim win 7 ve vistada en beğendiğim şey aero... Aero var diye geçtim win 7'ye... 
Temiz , görsel gözüme hoş gelen birşey aero... 

8 onların olsun... Ben 7 ile mutluyum...

viking20
22-05-2012, 01:46   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Alıntı: Boracalin  
8 onların olsun... Ben 7 ile mutluyum...
aynen.