Windows 8'in donanıma zarar verme ihtimali var mı?

Hoopoe
18-02-2013, 18:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sorun çözüldü sağolun bilgisayar tıkır tıkır çalışıyor

Son Düzenleme: Hoopoe ~ 19 Şubat 2013 17:38
MegaFreak
18-02-2013, 19:17   |  #2  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

öncelikle bence windows 8 in donanımlarınza zarar verme gibi bir olanağı yok diye düşünüyorum sorun başka birşeyden olmalı

pcuzmanı41
18-02-2013, 21:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

sa arkadşım öncelikle işletim sisteminin sistemi yakması söz konusu olmaz en fazla mavi ekran hatası alırsın 

o bilgisayarcıya pek güvenme nerde kaz yonacağım diye adam arıyor elinde kalan eski parçayı fahiş fiyata satıp kar ediyor hepsi değil ama türkiyede artık bu bir genel anlam taşımaktadır.

senin sistem sorunu power yanmasıdır ve büyük ihtimal powerin sigortası yanmıştır %100 demiyorum ama düşüncem öyle ama sen yinede kasanın fişini çekip kasayı aç içinde gevşek kablo varmı bak ondan olabilir öneri olarak vede sistemi başlatmaya yarayan kablolar takılımı kontrol et

anakartta yanmış diyor bilgisayarcı senin anlattığın kadarı ile anakart yanarsa kardeşim diğer donanımların sağlam kalma olasılığı çok düşük

deneme-yanılma yöntemi ile sorunu bulmak zorundasın ve zannedersem bilgisayar donanımları konusunda acemisin daha

ve duruma bakacak olursak bilgisayar parçalarıyla haşır neşir olan bir arkadaşını bul ve kendi sistemindeki poweri senin anakarta takıp denesin çalışıyormu diye çalışıyorsa power alman gerekecek.(tabi ekran kartını çıkar denemede önlem olarak ekran kartı yüzünden power yanmasın-ekran karını-ve power değerlerini bilmediğim için) sistemin çalışması yeterli ekran kartsız onboardda görüntü gelmesi yeterli yani kısaca çalışıyorsa arkadaşının poweri ile yeni birtane edinmen gerekecek power

ha birde sistem özelliklerini  yani donanımlarını yazarsan arkadaşlar ve ben buralarda olursam yardımcı oluruz power tavsiye konusunda

ve %100 emin olamam sistemi görmeden kardeşim ama benim başımada geldi bilgisayar açılmıyordu kabloları kontrol ettim--elimdek eski power vardı kasadakini söküp onunla değiştirdim ve sorun power olduğunu tespit ettim deneme yanılma ile

umarım yardımcı olabilmişimdir

Son Düzenleme: pcuzmanı41 ~ 18 Şubat 2013 21:27
Kapalı Hesap (190488)
18-02-2013, 21:38   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

bilgisayarcı bozuntusunun ( bozuntularının ) Donanım ve yazılımdan anlamayan vatandaşları ceplerini haksız kazançlarla doldurabilmek için g......den uydurduğu yalanlardır...

gerekenler söylenmiş zaten uzatmaya gerek yok...

Hoopoe
18-02-2013, 22:01   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar bir de eklemeyi unutmuşum, bilgisayarın arkasındaki internet kablosundan yeşil-turuncu ışık yanıyordu. Ethernet anakart üzerinden sağlanıyor diye biliyorum. Bu sizin için bir anlam ifade ediyor mu? Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. :)

black_flood
18-02-2013, 22:05   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Windows 8' in donanım yakma yeteneği yok fakat yeterli olmayan donanımlarda kullanılması durumunda ömrünü yiyip bitiriyor. senin olayın basit bir voltaj olayı sadece eğer ups kullansaysın dandiğinden dahi 115 liralıklardan hiç bir sıkıntı yaşamazdın suç Windows 8' in değil suç senin yanlış şekilde sistemi kullanmandan kaynaklı.

mhmt06
18-02-2013, 22:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

eğer kasayı bilgisayarcıda bıraktıysan zaten alışverişi garantilemek için sağlamsada yakmıştır.

psunu en iyisi başkabir pc de denemektir ama başka bir pc yoksa

googleye 'psu bozukmu çalışıyormu nasıl anlaşılır' yazarsan resimli anlatımlar var.   adam  sadece psu satmak yerine elindeki parçaları değerlendirip sana komple kasa satmanın hesabını yapmış.  zaten anakartı alırsan sistemine uymayacağı için tüm parçaları söylediği fiyattan almak zorunda kalacaksın.   o bunun çok iyi farkında. ama sana anakartın uyumlu olduğunu söylemiştir. sakın oyuna gelme. power ini bişekilde test et yanmışsa değiştir.  sağlamsa ve anakartın yanmışsa tavsiyem sistemi komple  yenile daha ucuza gelir.