Windows 8'in ortaya çıkan gizli özelliği!

CHIP Online
12-06-2011, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Meraklı kullanıcılar, Windows 8'deki chatter işlevini de ortaya çıkarttı. Peki ama nedir bu chatter?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ozelligi_27315.html

Resimlerle: Windows 8 kurulumundan yeni görüntüler!

Microsoft, Windows 8'i tanıttıktan sonra meraklı kullanıcılar işletim sistemini didik didik ederek yeni ve üstü kapalı özellikleri ortaya çıkartmaya başladılar.

Beingmanan.com birkaç parçayı birleştirerek Windows 8'in yeni özelliğini ortaya çıkarttı. Öncelikle Windows'in kilit ekranındaki web kamerası görüntüsünü değerlendiren site, daha sonra mydigitallife.com kullanıcılarının buldukları dll dosyasını ortaya koydu. ConsentUX.dll isimli dosya birkaç komuttan sonra "Chatter'ın videonuzu kullanmasına izin veriyor musunuz?" sorusunu soruyor.

Bu iki parça birleştirildiğinde ise ortaya Windows 8'in "Chatter" isimli bir görüntülü konuşma özelliğinin olabileceği ortaya çıkıyor.

Tüm konu: Windows 8'in ortaya çıkan gizli özelliği!

Resimlerle: Windows 8 kurulumundan yeni görüntüler!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 8'den neler bekliyorsunuz?

dead man
12-06-2011, 12:53   |  #2  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Windows 8'den Birçok Şey Bekleniyor Ama......Windows8 Hepsine Yetecekmi Ben Windows7 Çıkarken Çok Şey Bekledim Sayamayacağımız Kadar Kolaylık Düşündüm Ama Bunlar %50'sini Bile Windows7'de Göremedim Windows8'Dende Çok Fazla Birşey Beklemek Saçmalık