Windows 8'in satışları, Windows 7'yi arattı!

CHIP Online
14-02-2014, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows XP bir köşeden kıs kıs gülerken, Windows 7 ve 8 arasında amansız bir yarış var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... i-aratti_45419.html

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Microsfot'un açıkladığı yeni satış rakamları, Windows 8'in son durumunu ortaya koyuyor. Öncülü Windows 7, ilk 12 ayında 240 milyon adet satış rakamın ulaşmışken, Windows 8'in 15. aya geldiğinde hala 200 milyon adette olduğu dikkat çekiyor. Bu da, Windows 8 ile beraber büyük bir devrim yapmayı ve dokunmatik ekranlara da girerek satışlarını katlamayı hayal eden Microsoft için hayal kırıklığı anlamına geliyor. Hatta analistler, Windows 7'nin, "yeni Windows XP" olabileceğini bile konuşuyor...


Windows 8'in satışlarında, önceki işletim sistemlerinde var olmayan, tablet ve dokunmatik ekranlı cihazların da etkili olduğunu düşünürsek, sadece PC'lere yönelik satılan Windows 7'nin gerisinde kalması, Windows 8'in fazla tutulmayan bir işletim sistemi olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Zaten Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'ın istifasının ardında da bu başarısızlığın olduğu konuşuluyor.


Dünyadaki 1.5 milyar bilgisayarda Windows işletim sistemi kullanıldığı tahmin ediliyor ancak bu kullanıcıların çoğu yeni işletim sistemlerine geçmek konusunda çok istekli değiller. Dolayısıyla Microsoft'un kendine yeni bir pazar alanı olarak tabletleri seçmesine rağmen, Windows 8'in satışlarını bir türlü arttıramadığı dikkat çekiyor. Microsoft şimdi satışları arttırmak için Windows 8.1 Update 1 ve muhtemelen Windows 8.2 güncellemeleri üzerinde çalışırken bir yandan da Windows 9 için çalışmaya başladığı biliniyor. 

Tüm Konu: Windows 8'in satışları, Windows 7'yi arattı!

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Kaynak: www.chip.com.tr