windows 8 in uygulamaları açma hatası

ysfkndz
14-03-2014, 23:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba windows 8 de yeni başlayan bir hata alıyorum . kendi uygulamaları (müzik,video vb.) ve mağazadan indirdiğim uygulamalara girdiğim zaman başlama ekranı geliyor ve birden masaüstüne atıyor yanlız uygulama kapanmıyor sol üsten tıkladığımda yeniden başlıyor ve yine masaüstüne dönüyor soliter kart oyununda mesela açıyor oyunu başlattığım sırada masaüstüne atıyor.sorun ne olabilir lütfen yardım edin.

feanorking
15-03-2014, 16:35   |  #2  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

uygulamayı yukarıdan tutup en alta sürükleyip direk bırakma bir kaç saniye bekle.

RidvanKoral
17-03-2014, 00:31   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

Yeni kullanıcı profili açarsan çözülür. Kullanıcı profilinden kaynaklanan bozulmadan dolayıdır.

Yada internet ayarlarını sıfırlama yap şu şekilde başlangıç arayüzüne cmd yazıp sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır yap ardın oraya şu komutları yazıp bilgisayarı yeniden başlatmayı dene.

netsh winsock reset

netsh advfirewall reset

netsh int ip reset a.txt

netsh winhttp reset proxy

ipconfig /flushdns

ysfkndz
17-03-2014, 01:47   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

RidvanKoral yardımın için teşekkür ederim ama olmadı sorun devam ediyor dediklerini harfiyen yaptım yeni kullanıcı profili oluşturdum yine aynı hata internet ayarlarını sıfırladım yine aynı hata.

virüslendimi pc acaba çünkü bu hata olduğunda pc mi üst üste 2 sefer tarattığımda virüs bulmuştu bende virüslü dosyaları onarmadan silmiştim şuan virüs gözükmüyor ama kalıcı bir zarar mı gördü acaba pc.

RidvanKoral
17-03-2014, 23:27   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj

Windows  ve "R" tuşlarına aynı anda basıp ardından çalıştır kutucuğu gelecektir oraya "netplwiz" yazı enter yap orda kullanıcıları göreceksin homeuser yada homegrup mevcut ise kaldır tek kullandığın kullanıcı kalsın oda yönetici "administrator" olarak değiştir. Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrardan dene. olmaz ise komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu yazıp yeniden başlatıp tekrardan denersen.

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml