Windows 8 internet çöküyo ve dalgalanma var..

Kerem92
06-01-2013, 18:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Cümleten iyi akşamlar herkese :) benim bir sorunum var arkadaşlar windows 8 den kaynaklandıgını düşünüyorum...
sorunu kısaca şöyle özetlemek gerekirse Samsung Np550p5c marka 2 laptop aldık 15 gün kadar önce arkadaşımla windows 8 yüklüydü. i7-3630qm 8gb ram 2gb gt650 ekran kartı 1tb +8gb ssd özellikler açısından bir problem yok fakat arkadaşımda da bende de aldığım ilk günden bu yana özellikle online oyunlarda bi lag ,yüksek ms ,latency ,ping adına ne denirse artık bir geriden gelme var online oyunlarda 30 sn de bi 5-6 sn internet yavaşlıyo ya da dalgalanıyor... Ayrıca mynet facebook youtube vs. filan ilk girişte sayfa çöküyor yenilemek zorunda kalıyorum sürekli zaten facebookta paylaşılan youtube videolarını filan izleyemiyorum bu konuda bir fikri olabilecek arkadaş var mı windows 8 den kaynaklandığını düşünüyorum ama bilemedim... :/ İnternet bağlantımda da bir problem yok 20Mb süperonline eski bilgisayarım win 7 ydi gayet güzel kullanıyordum acaba win 8 den olabilir mi? internet geçmişini çerezleri filan silip denedim ve Win 8 orjinal :/ Fikri olan bir arkadaş varsa şimdiden teşekkürler....

Son Düzenleme: Kerem92 ~ 06 Ocak 2013 18:11
murat5038
06-01-2013, 18:31   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

kullandığın tarayıcı ie ise başka tarayıcıdan deneyin başka tarayıcıda harici bir plugin(eklenti) kullanmayın.

oyunlarda lag hile kullanıyor olabilirsiniz ondan kaynaklanabilir.facede ise plugin ve net hızı ve kullandığın antivirüslerle alakası var.

Kerem92
06-01-2013, 18:44   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Google Chrome kullanıyorum herhangi bir eklenti yok hepsini kaldırdım bir süredir eklentisiz kullanıyorum yine aynı :) League of Legend oynuyorum herhangi bir hile mevcut değil oyunda yani kullanmıyorum :) Anti virüste şuan yüklü değil sadece Windows defender var aldığımda norton vardı o varkende yokken de aynı kısaca her yolu denedim :) 2 bilgisayarda da aynı sorun var işin garibi belki SSD den kaynaklanıyordur diye düşünüyorum son çare fikirleriniz için teşekkür ederim yinede...

black_flood
06-01-2013, 18:52   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

muratın dediği doğru ve mantıklı bende 2 anakart değiştirdim envai çeşit sorunda peşinden geliyor. gigabyte 990xa-ud3 anakartta online oyun açılmıyor Windows 8 ortamında sürekli hata veriyor ama performans mükemmelinde ötesinde Windows 8 antivirüs varken 2 saniye antivirüs yokken saliseler içinde hazır.

asrock 970a exterme 3 kart aldım garantiye yolladığım için gigabyte kartımı sonuç daha cins overclock olmuyor sistem sapıtıyor. online oyunlar süper çalışıyor hiç hata yok Windows 8 ortamında ama gelelim windows' un başlangıcına ve hızına ssd olmasına karşın standart western digital blue disk takılı gibi çalışıyor ısı değerleri tavan yaptı ısınmayan işlemci 38 dereceleri zorluyor gigabyte ortamında 24 dereceyi geçemiyordu sistem.

msi anakart kullandım ondada orta kalite ne çok aşırı hızlı ne yavaş demek mümkün değil an geliyor Mouse tık sesinin çıkıp bitmesinlen herşey hazır an geliyor düşünüyor.

bu arada herşeyden önce atladığım ve atlanan noktayı belirtmek isterim ağ kartlarının sürücüleri ile genelde sıkıntı yaratıyor 8 doğru olan sürücüyü bulabilmek baya bir uğraştırıyor. 300 mbit 5 ghz dual band kablosuz alıcım var ve zırt bırt sinyal kesiliyor kart kendiliğinden listeyi kaybediyor modemde 450 mbit dual band 5 ghz olmasına karşın. uzun süren uğraşlar sonrasında atheros çipsete ait bir sürücü buldum atheros' çip üreticisinde sorun kökten çözüldü.

bunların dışında üreticiden aldığında abuk sabuk yazılımlarda içinde geliyor onlarda bu tip sorunlara sebep olabiliyor ya alayını kökle sil yada temiz kurulum yap.