Windows 8'li tabletin tüm detayları burada!

CHIP Online
02-06-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, tablete özel Windows 8'in sır perdesini tamamen kaldırdı! Resimler ve tüm detaylar burada

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... i-burada_27275.html

Resimlerle: Tablet tarihinde yankı uyandıran 10 cihaz!

Windows 8'in tablet ara yüzü, Microsoft'un bugünkü AllThingsD etkinliğinde ortaya çıktı. Ara yüz, Windows Phone 7 ve Zune'da gördüğümüz metro tasarım dilini temel alıyor.

Diğer Windows tablet işletim sistemlerinin tersine, Windows 8 tabletlerde kolay kullanım ve tabletin yapısına uygun bir deneyim sağlamayı amaçlıyor. Tamamen 'döşeme'lerden oluşan ara yüzü AllthingsD şöyle açıklıyor: 'Ara yüzün kalbi konumundaki yeni başlama ekranı, Microsoft'un Windows Phone 7'de kullandığı döşeme tabanlı ara yüzü örnek alıyor. Tüm programlar bir dokunuşla döşeme olarak görüntülenebiliyor.'

İşletim sistemi geleneksel Windows uygulamalarını çalıştırabildiği gibi tablete özel HTML5 ve JavaScript'de yazılmış Windows 8 uygulamalarını da çalıştırabiliyor. İşletim sisteminde internet tarayıcısı olarak ise Internet Explorer 10 bulunuyor.

Tüm konu: Windows 8'li tabletin tüm detayları burada!

İzleyin: İşte Windows 8'li tablet!

Resimlerle: Tablet tarihinde yankı uyandıran 10 cihaz!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tabletlere özel Windows 8'i nasıl buldunuz?

mustafa sağ
03-06-2011, 09:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

tşkler

hıdeyce
03-06-2011, 11:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
133 mesaj

İşletim sisteminde internet tarayıcısı olarak ise Internet Explorer 10 bulunuyor. bilgi için tşklr.. :-)