Windows 8 mesajlaşma ve diğer sorunlarım

Yaq1Z
09-03-2013, 00:29   |  #1  
Yaq1Z avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Mesajlaşma uygulamasına facebook hesabımı bağladım çok güzel herşey çok hoş lakin bazı arkadaşlarım facebook hesabımda arkaşım olarka ekli olmasına rağmen kişilerde gözükmüyor buna sebep olan ne olabilir sizce , uygulamayı kaldırıp yeniden kurdum ama sonuç yine aynıydı ?

start8 kurdum pc acıldığında metro acılıyordu start8 den önce şimdi masaüstü açılıyor masaüstünde pek bişey yok ama açıldığında bi 10 sn bekletiyor kendine gelmesi için , metro da böyle bir sorun yok bunu varsayılan olarak metro açılsın şeklinde ayarlayabilir miyim ?

birde w8 öncesi mağlumunuz hep şöyle konular vardı buralarda işte ne biliyim çok hızlı açılıyomuş önyükleme hızlıymış falan filan , ben bi farklılık göremedim hatta bana w7 ye oranla önyükleme yavaş bile geldi sanırım , bios dan ayar falan yapmak gerekiyormu çünkü bios ekranından w8 önyükleme ekranına kadar bi 10 sn hemen heamen bekletiyor , sistem özelliklerim profilimde yazıyor bilen biri varsa saygılarımı sunar engin tecrübelerinden yararlanmayı beklerim.

iyi günler..

LvvNt
09-03-2013, 07:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: Yaq1Z  
Mesajlaşma uygulamasına facebook hesabımı bağladım çok güzel herşey çok hoş lakin bazı arkadaşlarım facebook hesabımda arkaşım olarka ekli olmasına rağmen kişilerde gözükmüyor buna sebep olan ne olabilir sizce , uygulamayı kaldırıp yeniden kurdum ama sonuç yine aynıydı ?

start8 kurdum pc acıldığında metro acılıyordu start8 den önce şimdi masaüstü açılıyor masaüstünde pek bişey yok ama açıldığında bi 10 sn bekletiyor kendine gelmesi için , metro da böyle bir sorun yok bunu varsayılan olarak metro açılsın şeklinde ayarlayabilir miyim ?

birde w8 öncesi mağlumunuz hep şöyle konular vardı buralarda işte ne biliyim çok hızlı açılıyomuş önyükleme hızlıymış falan filan , ben bi farklılık göremedim hatta bana w7 ye oranla önyükleme yavaş bile geldi sanırım , bios dan ayar falan yapmak gerekiyormu çünkü bios ekranından w8 önyükleme ekranına kadar bi 10 sn hemen heamen bekletiyor , sistem özelliklerim profilimde yazıyor bilen biri varsa saygılarımı sunar engin tecrübelerinden yararlanmayı beklerim.

iyi günler..

İlk sorunun nedenini bilmiyorum(bende tüm fb arkadaşlarım görünüyor) İkinci soruna gelirsek start8 kullanıyorsan programı kapatıp metroya ulaşman ya da shift+Windows yapman gerekli(böyle tuş kombinasyonu var her birinin en çok kullanılanı bu) programın ayarlarında olması gereklidir diye düşünüyorum. Gelelim üç'e önce metrodan güç diye arat ayarlar sekmesıinda güç seçenekleri belirecek tıkla uyanırken parola sor'a tıkla ve Hızlı başlat'ın açık olup olmadığına bak. Kapalıysa aç(değiştirilemeyen ayarları  ddeğiştir tuşu var üstte) açıksa nedeni boot'ta saklıdır.

LvvNt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Yaq1Z
09-03-2013, 16:10   |  #3  
Yaq1Z avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

ikinci sorunumu yanlış anladınız sanırım oturumu açtığımda otomatik metro gelsin istiyorum masaüstü değil. masaüstüne geçmek için kısayola ihtiyacım yok.

diğerine gelince Hızlı Başlat kısmı işaretli , anakartım sistem özelliklerimde yazıyor , anakartımın biosunda, "açılışta gereksiz kısımları atlasın" şeklinde nasıl ayarlayabilirim , varmı aynı anakarta sahip olan ve post ekranından sonra direk önyükleme ye geçebilen ?

şu kişiler olayına da bi çözüm nasıl bulabilirim düşün düşün anlayamadım yahu ? Windows 8 Türkçe destek ekibi varmıdır acaba ?

black_flood
09-03-2013, 21:06   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
ikinci sorunumu yanlış anladınız sanırım oturumu açtığımda otomatik metro gelsin istiyorum masaüstü değil. masaüstüne geçmek için kısayola ihtiyacım yok.

diğerine gelince Hızlı Başlat kısmı işaretli , anakartım sistem özelliklerimde yazıyor , anakartımın biosunda, "açılışta gereksiz kısımları atlasın" şeklinde nasıl ayarlayabilirim , varmı aynı anakarta sahip olan ve post ekranından sonra direk önyükleme ye geçebilen ?

şu kişiler olayına da bi çözüm nasıl bulabilirim düşün düşün anlayamadım yahu ? Windows 8 Türkçe destek ekibi varmıdır acaba ?

başlat menüsü fiyaskodan başka bir şey değil zaten başlat menüsü Windows 8 mevcutunda var. silmeni tavsiye ederim start buton yazılımını sistem kendine gelecektir sonrasında.

aslında bende keşfedeli fazla olmadı 1 ay oldu daha bir sürü özelliği var ağdaki x bir makinanın sistem kayıt defterine müdahale imkanı bile sunuyor.

MegaFreak
09-03-2013, 23:50   |  #5  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

bende 1 tane yazayım win8 skype alta atınca çalışmıyor direk mikrofonu sustura alıyor galiba kendini skype ın eski sürümünü kurdum bu seferde sürekli konuşma düşüyor artık ilallah geldi

black_flood
10-03-2013, 00:22   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

microsoftun son çıkan güncellemelerinden sonra sistemlerin hayatı kaydı resmen kasıyor maalesef sistemi. en sağlamı DVD içeriğine güncellemeleri gömmek yada hiç kurmamak stabilite için.

LvvNt
11-03-2013, 07:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Start8'in ayarlar kısmı varsa balınız. Atlama ayarı orada olmalı.
Alıntı: MegaFreak  
bende 1 tane yazayım win8 skype alta atınca çalışmıyor direk mikrofonu sustura alıyor galiba kendini skype ın eski sürümünü kurdum bu seferde sürekli konuşma düşüyor artık ilallah
 Skype metro şu anlık arka planda çalışmayı desteklemiyor diye biliyorum. Sol ya da sağa tutturun(1280x800 boyutu en küçük sabitlemeydi galiba). Artık tam ekran uygulama dahi açabilmeniz gerekli.

Yaq1Z
12-03-2013, 01:43   |  #8  
Yaq1Z avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Microsoft Destek forumlarından aldığım cevapları ekleyeyim , faydalı olabilri belki yalnız hala şu facebook hesabımda olupta kişiler listesinde görünmeme olayını anlamış değilim.

Posta uygulamasında bildirim gelmesini istiyorsanız,Posta uygulaması açıkken Windows + C tuşuna basarak Ayarlar sonrasında ise Hesaplara basın hangi hesabınıza gelen maillerde bildirim gelmesini istiyorsanız o hesabı seçin ve en aşağıdan Bu hesap için e-posta bildirimlerini göster seçeneğini açın.

Start 8 bir üçüncü parti programdır yavaş çalışmasının nedeni programdan kaynaklı olabilir kaldırıp tekrardan deneyiniz.

Mesajlaşma kısmında çevrim içi kişi sayısında aslında bir tutarsızlık yoktur yalnızca o anda çevrim içi olan arkadaşlarınızı gösterdiği için kişilerinizi az görmektesiniz.Mesajlaşma uygulaması yalnızca çevrim içi olan arkadaşlarınızı gösterir