Windows 8 pazar payını artırdı!

CHIP Online
28-04-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 8'in final sürümü yayınlanmadı ama onu kullananların sayısı giderek artıyor! İşte rakamlar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... -artirdi_33348.html

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri

Yeni bir araştırma, henüz final aşamasına ulaşmayan Windows 8'in kullanım oranının arttığını söylüyor. Araştırmaya göre Windows 8, şu an tüm Windows kullanıcılarının yüzde 0.13'ü tarafından kullanılıyor ve kullanım oranı giderek artıyor.

Chitika Insights tarafından yapılan araştırmaya göre Windows 8 Tüketici Önizleme'nin kullanım oranı, Apple'ın Mac OS X Mountain Lion işletim sisteminin beta testinden iki kat daha fazla trafik üretiyor. Araştırmaya göre Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümü, Geliştirici Önizleme sürümüne göre de 3 kat fazla trafik getiriyor.

Chitika Insights'ın verileri, 13-19 Nisan tarihleri arasında Chitika reklam ağı tarafından gösterilen yüzlerce milyon reklama dayanıyor.

Tüm konu: Windows 8 pazar payını artırdı!

İzleyin: Windows 8 ön-beta gösterildi - II

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 8'in final sürümü çıktığında oranlar sizce nasıl olacak?

dabbe1
28-04-2012, 18:45   |  #2  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

palavra... en fazla MS fanboyları kullanır... bence fiyasko...

bosluk
28-04-2012, 21:01   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

10 sene önce SPAM reklamcılara pislikler diyorduk, şimdi araştırma yapıp bir de konunun uzmanı gibi bilgi yayınlıyorlar. Hoş şu da var. 100 milyon kişi bir sistemi kullansa kime ne kullanmasa kime ne?

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 22:07   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: bosluk  
10 sene önce SPAM reklamcılara pislikler diyorduk, şimdi araştırma yapıp bir de konunun uzmanı gibi bilgi yayınlıyorlar. Hoş şu da var. 100 milyon kişi bir sistemi kullansa kime ne kullanmasa kime ne?
Haklısınız hocam...
Bu forum yola gelmez idare edeceğiz böyle kişiliğe sahip olanları....
Bir iki sözde ben diyeceğim...
Sana yavaş hantal güvenliği olmayan bir işletim sistemi başkasına 10 numara bir program gelebilir ve kullanabilir suç değil kimseyide ilgilendirmez...
Sana göre sürekli çöken mavi ekrana düşen bir program başkasına göre hızlı performanslı olabilir ve kullanabilir suç değil olamazda...
Çünkü zevkler ve renkler tartışılamaz......
bu foruma üye oldumdan beri bnu bilir bunu söylerim...
Sana göre pahalı olan bir ürün başkasına göre ucuz olabilir alır kullanır suçlayamazsın...
Sen bir kurumu kuruluşu,firmayı,şirketi sevmiyorsun ürünlerini kullanmazsın buda suç değil
Amma sen sevmiyorsun kullanmıyorsun diye başkalarının kullanmasına itiraz da edemezsin....
O insan sana sormaz kullanayımmı kullanmayayımmı diye...
Ücretini öder alır kullanır yanlış karar versede sonuçta ücretini o ödeyecek zararı ona sana değil...
Arkadaşlar bırakın artık şu işleri insanlar istediğini alır kullanır....
Haksızmıyım Hocam ?
Bi aralar kuş gribi var dediler ben mangal yapmayı çok severim tavuk mangalını
O zamanlar bile alıp mangalımı yapıp yedim kim engel olabildi ? Hiç kimse neyse konu dışına çıkmayalım
Demek istediğim illa benim dediğimi kullansınlar o şirketi sevmiyorum başkalarıda kullanmasın zihniyetini bırakın artık...
Sana göre iyise bi ürün sen güle güle kullan başkalarına karışma o kararıda ona bırak....
Sonuçta herkes kendisi kazanıyor....
Kimse kimseden isteyip satın almıyor...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 28 Nisan 2012 22:09
bosluk
28-04-2012, 22:47   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Tabiki haklısın kesko. Bu zaten futbol fanatikliği gibi saçmasapan birşey insanlardaki. Sanırsın babasının oğlu. Haberdeki reklam şirketinin yaptığı araştırmaya takıldım zaten ben. Herkes araştırmacı olmuş anasını satayım :) Yılda birkaç kere de virüs tarayıcısı araştırmaları çıkar böyle millet saçma sapan konuşup durur. Valla bıktım :D

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 22:59   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: bosluk  
Tabiki haklısın kesko. Bu zaten futbol fanatikliği gibi saçmasapan birşey insanlardaki. Sanırsın babasının oğlu. Haberdeki reklam şirketinin yaptığı araştırmaya takıldım zaten ben. Herkes araştırmacı olmuş anasını satayım :) Yılda birkaç kere de virüs tarayıcısı araştırmaları çıkar böyle millet saçma sapan konuşup durur. Valla bıktım :
Aynen hocam katılıyorum görüşlerinize kafanıza takmayın en iyisi kendi haline bırakacaksın  Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 29 Nisan 2012 02:15