Windows 8 Sorunları ve Yardım Talebi ?

blackcats
12-06-2017, 12:21   |  #1  
blackcats avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Herkese İyi Günler. Öncelikle Pc özelliklerim şöyledir :

ANAKART : ASUS M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3-2133 Anakart
İŞLEMCİ : AMD Phenom II X4 970 3500MHz Soket AM3 İşlemci
HARDDİSK : SEAGATE Barracuda (ST500DM002) 3.5" 500GB SATA 6GB/s Dahili Disk
EKRAN KARTI : SAPPHIRE Radeon HD6950 1 GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
RAM : Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB)
GÜÇ KAYNAĞI : Cooler Master GX 80+ Plus Bronz 750W Single Rail Güç Kaynağı
MONİTÖR : Asus VS228H 21.5" 5ms Full HD HDMI DVI Siyah Led Monitör
OPTİK SÜRÜCÜ : ASUS DRW-24B3ST SATA DVD-RW Optik Sürücü (Kutulu)
SOĞUTUCU : Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd İşlemci Soğutucu
KASA : Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası
SES : Creative Inspire T6160

Yaşamış olduğum sorun pc ye windows 8 yüklemem ile birlikte oluşan sorunlar. Örneğin ; dizi özetleri ya da film izlerken görüntü 5-10sn lik bi duraksama yaşıyor ama bu arada ses normal bi şekilde geliyor sonra görüntüde düzeliyor. Bazende durup dururken ses gidiyor , ses kartının fişini çekip tekrar taktığımda düzeliyor. Özellikle usb ile bağlı olan mouse , klavye ve ses kartı çoğu zaman tanımıyor usb yi çıkarıp tekrar takmam gerekiyor. Ve buna benzer sorunlar yaşıyorum.
Sizce bios güncelleme yapmalı mıyım ? ( Daha önce hiç bios güncellemedim ) ya da daha farklı önerileriniz nelerdir. ( Tüm driverlar günceldir ve win 8.1 i de denememe rağmen sorunlar düzelmemiştir.) ve Bios Güncellemenin + ve - ileri nelerdir ? Teşekkürler

devamı: giá toyota vios 2017hyundai 1.9 tangia toyota fortuner 2017

Son Düzenleme: blackcats ~ 14 Haziran 2017 14:08 Neden:
klyglsn
12-06-2017, 14:07   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
36 mesaj

şimdi hocam internetten video izlerker 720p 1080 geçerken arada birkaç saniye oynıyabilir ama masaüstüne indirdiğiniz bir videoyu olduğundan farklı birmodda açıpda aslına dönüyorsa belki proğramlardan kaynaklanıyor olabilir lakin donanımları görmüyorsa ya sistemi yükseltme yaparken düzgün yüklememiştir yada chipsetleri yükseltme yaparken doğru yüklememiştir mesela sildiğiniz bir driveri klasörüyle yüklü olduğu yerde dahi silin yükleme yaparken kırıntıları orda gördümü var sayıp yüklerken es geçer 5dk yüklemesi gerekeni  2sn bitirdim der veya yüklediğiniz driverler anakartın rev nosuna uymaz veyada kurulum yaparken uefi yüklersiniz sonradan crack atmaya kalkarsanız chipsetler çökebilir sizde zannımca chipsetler çalışmıyor pek biosdan olacağını zannetmiyorum gerçi sistemlerde çorba gibi bende win10 yüklemişim win7ye dönmeme az kalmış artık formatı yarın atarım diyorumda öyle idare ediyorum konuyla ilgili aklımada malesef pek birşey gelmiyor

Son Düzenleme: klyglsn ~ 12 Haziran 2017 14:07