windows 8 yardım

ozanbayik09
26-08-2013, 17:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

arkadaşlar merhaba benim casper marka laptopum var aldığımda orijinal windows 8 yüklüydü ben şimdi elimde olan dvd ile windows 7 ultimate 64 bit yüklemek istiyorum yükledikten sonra beğenmessem tekrar recovery yaparak windows 8  e dönebilir miyim(bilgisayar kutusunun içinde recovery cd si var

quiescence
26-08-2013, 17:33   |  #2  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
588 mesaj

dönemezsin...çünkü win7 yüklemişsin... recovery, kurtarma demektir... ama sen kurtarılacak olan işletim sistemini değiştirdiğin için kurtaramazsın... windows format cd'si almalısın...(original tabiiki) bu şekilde dönebilirsin...

ozanbayik09
26-08-2013, 17:40   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

peki başka bir yolu yok mu başka bir forumda dönebilirsin demişlerdi

quiescence
27-08-2013, 09:20   |  #4  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj
Alıntı: ozanbayik09  
peki başka bir yolu yok mu başka bir forumda dönebilirsin demiş

dediğim gibi,format cd'si alırsan dönebilirsin... recovery cd'si imaj dosyası içerior yani format cd'si değil... büyük bir ihtimalle sadece windows 8 ile uyumludur...

erennt
27-08-2013, 17:52   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

merhaba,

eğer ki sisteminde recovery partition varsa ve windows 7 yi yüklerken o partitiona zarar vermezsen tabiki geri dönebilirsin. 

Ama windows 8 varken 7 yi de kullanma derim.

ozanbayik09
27-08-2013, 21:45   |  #6  
OP Taze Üye
14 mesaj

Arkadaşlar hayır durum şöyle şimdi bende yerel disk olarak c var d yok hani diyolar ya d nin içinde recovery var iyide şimdi ben bilgisayarı aldığımd yanında 2 tane cd verildi.birincisi recovery cd si öbürü driver cd si şimdi bu recovery cd si aynı zamanda windows 8 format cd si olmuyor mu yani ben şimdi windows 7 yüklesem sonra windows 8 e geri dönmek için bu cd yi kullansam olmaz mı sonuçta bu cd nin içinde windows 8 yok mu ayrıca cd ciye de sorduğum zaman yapabilirsin dedi arkadaşlar lütfen yardımcı olun ben bir şey anlamadım kimisi olur diyo kimisi oiyor diyo lütfen yardımcı olun arkadaşlar

win
27-08-2013, 22:08   |  #7  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj

Disk yönetiminden C:'yi küçültüp Windows 7'nin yüklenebileceği bir alan oluşturup Windows 7'yi o diske yüklersin. Windows 8'de olur Windows 7'de . Beğenmezsen Windows 7'yi kurduğun diski biçimlendirip. Başka sistem veya , başka şekilde kullanabilirsin. Ya da disk yönetiminden C: sürücüsünü genişletip o diski ortadan kaldırabilirsin . Disk yönetimini açmak için charms çubuğunda araya tıklatıp Disk yönetimi yaz ayarları tıkla Disk bölümleri oluştur veya biçimlendire bas ordan yap.

black_flood
27-08-2013, 22:42   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Arkadaşlar hayır durum şöyle şimdi bende yerel disk olarak c var d yok hani diyolar ya d nin içinde recovery var iyide şimdi ben bilgisayarı aldığımd yanında 2 tane cd verildi.birincisi recovery cd si öbürü driver cd si şimdi bu recovery cd si aynı zamanda windows 8 format cd si olmuyor mu yani ben şimdi windows 7 yüklesem sonra windows 8 e geri dönmek için bu cd yi kullansam olmaz mı sonuçta bu cd nin içinde windows 8 yok mu ayrıca cd ciye de sorduğum zaman yapabilirsin dedi arkadaşlar lütfen yardımcı olun ben bir şey anlamadım kimisi olur diyo kimisi oiyor diyo lütfen yardımcı olun arkadaş

recovery yazan cd orijinal windows 8 kurulum dosyalarını içerir ve temiz kurulum format atmak gerektiğinde kullanılır. Windows 7 kurman hayatın hatası başından belirteyim 8 deki performanstan eser kalmayacak geriye.

ozanbayik09
28-08-2013, 12:38   |  #9  
OP Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için peki şimdi ben sadece recovery yapmaya karar veridm biosa girdim boot ayarını yapmak için ama orda dvd rom yoktu işte resimleri koyuyorum lütfen yardımcı olun boot tuşunuda denedim orada da sadece hdd çıkıyor dvd rom çıkmıyor

ozanbayik09
28-08-2013, 13:48   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar lütfen yardım edin

win
28-08-2013, 15:01   |  #11  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj
Alıntı: win  
Disk yönetiminden C:'yi küçültüp Windows 7'nin yüklenebileceği bir alan oluşturup Windows 7'yi o diske yüklersin. Windows 8'de olur Windows 7'de . Beğenmezsen Windows 7'yi kurduğun diski biçimlendirip. Başka sistem veya , başka şekilde kullanabilirsin. Ya da disk yönetiminden C: sürücüsünü genişletip o diski ortadan kaldırabilirsin . Disk yönetimini açmak için charms çubuğunda araya tıklatıp Disk yönetimi yaz ayarları tıkla Disk bölümleri oluştur veya biçimlendire bas ordan yap.
arkadaşlar lütfen yardım
benim dediğim gibi yapsana recovery cd'sine gerek kalmaz.

ozanbayik09
28-08-2013, 21:36   |  #12  
OP Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar maalesef recovery yaptım yapmaz olaydım pc kutusunun içinden çıkan orijinal recovery cd sini taktım sonra kurulama geçti işte ülke dil klavye ayarları falan sonra ileri dedim windows 8 x64 language çıktı  ileri dedim sonra işte harddisk bölümüne geçtik işte ayrılmış alanlar oem falan sistem sonra kullandığım 450 gb lık bölümü sıfırladım yani işletim sistemini silmiş oldum sonra yeni işletim sistemini sildiğim yere kuracaktım ileri dedim sonra söyle bir hata çıktı imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı.yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olun sonra tamama tıklayın diye bir hata çıktı arkadaşlar lütfen yardım edin burda cd yi okuyamadığından mı çıktı hata acaba sanmıyorum neden böyle bir hata çıktı yüklemesi gerekiyordu sonra nette araştırdım hdd zarar gördüğünden görmüyodur diye ama hiç sanmıyorum neden hdd zarar görsün kü zaten windows 8 kuruluydu sadece ben recovery yapmak istemişti sonra alt+f10 dan denedim biligsayar onarmayı ordada otamatik onarma kişisel bilgisayarınızı onaramadı diye hata çıktı arkadaşlar lütfen yardım edin şu an pc de işletim sistemi olmadığı sildiğim için açılmıyo lütfen yardım edin

ozanbayik09
28-08-2013, 22:56   |  #13  
OP Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar lütfen yardım edin

quiescence
28-08-2013, 23:17   |  #14  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

ben demiştim demeyi sevmiyorum ama, maalesef ben demiştim... recovery cd'leri arızalanan işletim sistemlerini imajı alınan tarihteki durumuna döndürmek için kullanılır... bir tane win7 veya win8 format cd'si al ve normal format at...başka çaren yok...oda olmazsa bilgisayarcıya götür onlar hallederler...

ozanbayik09
29-08-2013, 00:14   |  #15  
OP Taze Üye
14 mesaj

yok öyle olmadı bir sürü format cd si var hepsini denedim yine aynı bilgisayarcıya götürmeden halledemezmiyiz

quiescence
29-08-2013, 09:48   |  #16  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

format cd'lerini recovery cd'sinden sonramı denedin? en baştan yapmayacaktın recovery cd'si ile :( eğer hatayla ilgi birkaç resim falan koyabilirsen belki çözüm bulunabilir...

ozanbayik09
29-08-2013, 11:51   |  #17  
OP Taze Üye
14 mesaj

işte fotoğraflar arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu sorunu gerçekten çözmek istiyorum ve zorundayım şu an bilgisayarı kullanamıyorum 

quiescence
29-08-2013, 12:23   |  #18  
quiescence avatarı
Yıllanmış Üye
588 mesaj

resimler gözükmüyor kardeş... hızlı resim sitesine upload ettinmi resimleri

ozanbayik09
04-09-2013, 12:52   |  #19  
OP Taze Üye
14 mesaj

arkadaşlar teşekkür edderim sorun hallodu şu an bilgisayar windows 8 ama şimdi de şu aklıma takıldı eskiden recovery yapmadan önce bilgisayar açılırken markası yazardı casper diye şimdi bilgisayarı açarken siyah bir ekran sonra windows logosu sonra açılıyor bilgisayar neden casper yazmıyor artık lütfen yardım edin

murat5038
04-09-2013, 13:09   |  #20  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Daha format atmayı bilmiyorsun işe girişiyorsun. resimdeki hdd görüyor ama sen nereye yükleyeceğini, bilmiyorsun ve sürücü yükleye tıklıyorsun sonra saçma saçma sorular soruyorsun.

Biosu da kurcaladığın için logoyu göremiyorsun.

Biosu default yap, Formatı öğren doğru düzgün at.

nejaterol
04-09-2013, 21:04   |  #21  
nejaterol avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
31 mesaj

Konuyu açan arkadaş bilmiyor ve soru soruyor anladık, Ya cevap verenlere ne demeli....

@ozanbayik09

Windows 7 kurmak istiyorsan burda yazdıklarımı OKU BİOS ayarlarını
yap sorunsuz Windows 7 kurarsın..

Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması..
Windows 8 Yüklü Bios üzerinde UEFI Boot ve HDD Üzerindeki GPT korumasının kaldırılması.....