windows 8,1 single language yardım

2kral
24-05-2015, 21:03   |  #1  
2kral avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
62 mesaj

merhaba arkadaşlar pc de windows 8,1 single language yüklü ve ben harddiskki komple sıfırlamak istiyorum.Ama windows orjinal olduğu için yedeğini nasıl alabilirim.recovery ve backup programları hariç

recovery bölümü var onu da silmek istiyorum win 8 ve içinde kullanmadığım bir sürü program var.illa korsan  mı yükliyeceğiz.yoksa microsoftun sitesinde var mı yardımlarınızı bekliyorum...

Lumpensakin
25-05-2015, 08:22   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
27 mesaj

Backup programı kullanmak istemediğinizi belirtmişsiniz, misal bir acronis imaj almak için tahmin ettiğinizden çok daha kolay ve windowsun kendisinden daha işlevseldir.

Recovery alanınız olduğunu söylemişsiniz o halde %90 ihtimalle windows bilgisayarınıza üreticiden oem kurulu olarak geldi ve elinizde kurulum dvd'si yok. Lisans bu senaryoda zaten bios'a gömülü geliyor siz aynı sürüm olmak kaydıyla dışarıdan bir kopya da getirip kursanız otomatik tanıyacak. Ama zaten yedeğiniz varmış. Şu anki sistemin yedeğini ise Denetim Masası - Sistem ve güvenlik - Dosya Geçmişi - Sistem görüntüsü yoluyla alın.

Ayarlar - Bilgisayar Ayarlarını Değiştir - Güncelleştirme ve Kurtarma - Gelişmiş Başlama yoluyla elinizdeki recovery ile sıfır hale dönebilirsiniz. Windows 8 olarak kurulu geldiyse ona döneceğinden 8.1 güncellemesini tekrardan yapmanız gerekecektir.

Osman Kırık
26-05-2015, 16:17   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: 2kral  
merhaba arkadaşlar pc de windows 8,1 single language yüklü ve ben harddiskki komple sıfırlamak istiyorum.Ama windows orjinal olduğu için yedeğini nasıl alabilirim.recovery ve backup programları hariç

recovery bölümü var onu da silmek istiyorum win 8 ve içinde kullanmadığım bir sürü program var.illa korsan mı yükliyeceğiz.yoksa microsoftun sitesinde var mı yardımlarınızı bekliyorum...

https://www.chip.com.tr/haber/win ... lusturun_50590.html

2kral
30-05-2015, 23:38   |  #4  
2kral avatarı
OP Üye
62 mesaj

çok teşekkür ederim arkadaşlar