windows 8i windows7 ye çevirince çıkabilecek sorun

yetkin546
17-06-2014, 20:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhabalar

Babam yaklaşık bir sene önce Toshiba L850 aldı bugüne kadar hep o kullandı şimdi bana verdi al istediğini yap dedi.

bende windows8e alışamamakla birlikte bilgisayarın güvenliğinden şüphe duyduğum için format atmak istedim.

windows 7 64 bit yükleyeyim diyorum sizce sorun olur mu ? Olursa ne gibi sorunlar olur ? O sorunların olmaması için neyi tavsiye edersiniz ? 

Format atmakta kararlıyım bilgisayarda onlarca zararlı zımbırtılardan olduğundan eminim.

ikinci bir sorun ise SÜRÜCÜ sorunları Daha önceki bilgisayarım Toshiba L650ye kendim format attığım zaman bluetoothtu akıllı klavyesiyidi gibi ıvır zıvır şeylerin hespi gitti ama pek büyük bi kayıp değildi benim için. şimdi bunun yaşanmaması için ne yapmalıyım bilgisayarda kullanılmakta olan driverları tespit eden bir program varmıdır merak ediyorum varsa çok işime yarar. Yoksa bana format atmadan önce neyi önerirsiniz ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekOnaykürler.

mustafa2116
17-06-2014, 23:03   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

bilgisayarının  marka modeli ile interent sitesine gir.

http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp bu site toshibanın sitesi işine yarayacak şeyler burda onlara marka model özellik bilidiryon onlarda sana  driverslerini veriyor

yetkin546
18-06-2014, 20:06   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

teşekkürler. Peki win8 i win7 ye düşürünce bir problem olurmu ?

orhantatar
18-06-2014, 21:46   |  #4  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

problem olmaz,büyük ihtimalle internete bağlanamazsın.Tedbir olarak, "wireless lan" "modem" sürücülerini indirip usb ye at lazım olacak

padisah
19-06-2014, 00:52   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Recovery partitiondan fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsin.
Zararlı yazılım varsa temizlenir o sıkıntı olmaz (genelde) ama windows 8 güvenlik bakımından hayli gelişmiştir Vista dan sonra ki en güvenli Windows olacak gibi pek fazla zararlı olduğunu sanmıyorum.
Window 7 yi kurduğunda eğer korsan kurarsan şu an kaçmak istediğin tüm  zararlıları kendin davet etmiş ve crack ile beraber kurmuş olacaksın.
Windows 8'e alışmanı öneririm zira Windows 7 ye dönmek mantıklı bir seçim olmayabilir.

Son Düzenleme: padisah ~ 19 Haziran 2014 00:53
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
yetkin546
28-06-2014, 02:50   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: padisah  
Recovery partitiondan fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsin.
Zararlı yazılım varsa temizlenir o sıkıntı olmaz (genelde) ama windows 8 güvenlik bakımından hayli gelişmiştir Vista dan sonra ki en güvenli Windows olacak gibi pek fazla zararlı olduğunu sanmıyorum.
Window 7 yi kurduğunda eğer korsan kurarsan şu an kaçmak istediğin tüm  zararlıları kendin davet etmiş ve crack ile beraber kurmuş olacaksın.
Windows 8'e alışmanı öneririm zira Windows 7 ye dönmek mantıklı bir seçim olmayabilir.

şuan  format atmaya başladım dvdden önyükleme yapmayı beceremedim. bilgisayarı sıfırla diye birye vardı biri kısa sürüyor biri baya uzun sürüyordu ben uzun olanı seçtim.  (hızlı biçimlendir/normal biçimlendir gibi)

yaklaşık yarım saat oldu şuan %7de sanırsam tüm driverlar cart curt hepsi yüklü olarak sıfırlncak ve win 8 olarak kalcak. Merak ettiğim soru şu; 

Bilgisayarı sıfırlamak ile format arasında fark var mıdır ? sıfırlayarak bilgisayardaki virüslerden kurtulabilir miyiz ?

padisah
29-06-2014, 00:39   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: yetkin546  

şuan  format atmaya başladım dvdden önyükleme yapmayı beceremedim. bilgisayarı sıfırla diye birye vardı biri kısa sürüyor biri baya uzun sürüyordu ben uzun olanı seçtim.  (hızlı biçimlendir/normal biçimlendir gibi)

yaklaşık yarım saat oldu şuan %7de sanırsam tüm driverlar cart curt hepsi yüklü olarak sıfırlncak ve win 8 olarak kalcak. Merak ettiğim soru şu; 

Bilgisayarı sıfırlamak ile format arasında fark var mıdır ? sıfırlayarak bilgisayardaki virüslerden kurtulabilir miyiz ?

Sen recovery değil reset atıyorsun şu an.
Evet şuan uzun olan tam reset i attığın için her şey silinecek.
Bilgisayarının açılışında recovery i devreye sokmalısın.
Bu konuda ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğin yazıyı okuyabilirsin.
http://www.enpedi.com/2010/11/no ... urtarma-tuslar.html