Windows 9, pencereli modern uygulama yolunda!

CHIP Online
03-02-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8.1 Update 1'den sızan bilgiler ve söylentiler, Windows 9'daki bu işlevlerin de habercisi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -yolunda_45163.html

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Microsoft, Windows 8.1 Update 1'i bahara yetiştirmek için çalışıyor. Güncelleme hakkında bilgiler ise çoktan gelmeye başladı. Buna göre Update 1, çok büyük değişiklikler yapmayacak ancak fare ve klavye kullanıcılarını modern arayüze alıştıracak yenilikler içerecek.


Söylentiler, Windows 9'un modern uygulamaları pencerede çalıştırmaya izin vereceğini söylüyor. Bahar aylarında gelecek Windows 8.1 Update 1'in yapacağı değişiklikler arasında da firmanın buna hazırlık yaptığını görüyoruz. Sızan ekran görüntülerinde Update 1'in modern uygulamaları görev çubuğuna sabitlemeye izin verdiği gözleniyor. Bunun yanında modern uygulamalarının üst tarafında uygulamayı küçültmek ve kapatmak için yeni düğmeler eklenmiş bulunuyor.


Microsoft, bu değişiklikleri gerçekten yaparsa, "modern" arayüzü Windows'u fare ve klavyeyle kullananlar için daha elverişli bir hale getirmiş olacak. Değişiklikler modern arayüz için belki geri adım olacak, ancak Windows Store için ileri adım olacağından şüphe yok. Windows 8 uygulamalarına modern arayüz dışında erişebilmek, onlara yeni olanaklar sunacak, muhtemelen masaüstü kullanıcılarının Store uygulamalarına erişimini artıracaktır.

Tüm Konu: Windows 9, pencereli modern uygulama yolunda!

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: www.chip.com.tr