Windows 9 ve Windows 10'dan haber var!

CHIP Online
29-08-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 9 nasıl bir işletim sistemi olacak? Peki Microsoft Windows 10 için ne planlıyor? İşte cevap!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... aber-var_42310.html

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

Windows 9'la ilgili yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. WZOR'un Microsoft içinden elde ettiği bilgilere göre Windows 9, 2014'de ortaya çıkacak. Beta sürümü Ocak ayında duyurulacak olan işletim sisteminin 2014'ün ortalarında RTM aşamasına ulaşacağı iddia ediliyor.


WZOR'a göre Windows 9'da arayüzde birtakım önemli değişiklikler olacak. Örneğin Microsoft'un Windows 7'deki Aero arayüzüne geri dönmek üzere çalıştığı söyleniyor.


Windows 10 hakkında da bilgi var


WZOR, iki Windows ötesi hakkında bazı bilgilere sahip gibi görünüyor. İddiaya göre Windows 10, Windows 9'dan daha fazla değişiklik içerecek ve işletim sistemini biraz daha buluta taşıyacak. Böylece Windows 10'lu cihazlara tam anlamıyla web tarayıcısından erişmek mümkün olacak. Microsoft'un Windows 10 ve bulut işlevleriyle ilgili konseptleri şirket içinde 1 Eylül'de göstereceği söyleniyor.


Yine bir masaüstü işletim sistemi


Mobile Review web sitesinin iddiası ise Windows 9'un tamamen masaüstüne özel bir işletim sistemi olabileceği yönünde. Site, Microsoft'un telefon ve tabletlerde Windows Phone'u kullanabileceğini iddia ediyor. Windows masaüstü, tabi ki dokunmatik ekranla kullanılabilme olanağı sunacak.


<span style="text-decoration: underline;">Peki cep telefonu ve tabletlerde neler göreceğiz? Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


 


Tüm Konu: Windows 9 ve Windows 10'dan haber var!

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

Kaynak: www.chip.com.tr