windows açılırken resetleniyor

futi
07-10-2006, 11:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaslar gerçekten çok büyük bir sorunum var.
Pc imde Windows kuruluydu.Gece kapattım sabah açmaya çalıstım açamadım. Tam windows yükleniyor logosu 1-2 saniye gözüküyor ondan sonra hemen resetleniyor. Güvenli mod,komut istemi falan filan da da hep aynı şekilde resetleniyor. Sistem geri yükleme modunu F8 ile kestikten sonra göremiyorum. Neyse dedim, windowsu yeniden yükleyeyim. Bu seferde "Kur donanımınızı inceliyor" yazısı 3-5 saniye sonra kayboluyor ve kapkara bir ekranda bilgisayar ööyylee kalıyor.. Çaresizim . Halbuki pcimde bir başka işletim sistemi linux de kurulu, ama linux de tık yok . Fıstık gibi çalışıyo. Ama windows çok lazım.. Lütfen yardım edin...

s.ergul1977
07-10-2006, 12:32   |  #2  
Üye
94 mesaj

Kahkahadostum kurulum sırasında o kapkara ekran yazısından sıkılıp sen reset veya ctrl+alt+delete demiyorsundur umarım eğer böyle dediysen wındows acayip bişi algılayıp nedenini bende bilmiom kurulum yapmıyo..ve devamında disket istiyo..
  neyse kurulumda karşılaştığın o ekranda yani kapkara olan da sonuna kadar bekle gerekiyor sa sabaha kadar öylece bırak düzelecek tir...NEDEN DİYYE SORMA BEN BÖYLE HALLETTİP..
  BANA'DA BÖYLE DEMİŞLERDİ VE SONUNDA XP SORUNSUZ KURULDU..
  DENE DERİM..SONUÇ GENE OLUMSUZ OLURSA HER ZAMAN BEN FORUM DAYIM..

nebikoska
08-10-2006, 11:57   |  #3  
Yeni Üye
47 mesaj

merhaba

BELKİ DONANIMLARINDA BİR SORUN OLUŞMUŞ OLABİLİR

YADA ÇİFT İŞLETİM SİSTEMİ (" FARKLI ") OLDUĞU İÇİN WİNDOWS

BUNU BİR SORUN OLARAK  ALGILIYOR OLABİLİR

Gülümseme NEDE OLSA LİNUX  

AMA BİR ÖNERİDE BULUNA BİLİRİM

HARDDİSKİNİ

WİNDOWSU SAĞLAM OLAN BİR SİSTEM DE  2 Cİ HDD OLARAK

TAK

WİNDOWS XP CDSİ İLE BİLGİSAYARI AÇ

R TUŞU İLE ONARI SEÇ

MSDOS KONSOLUNDA

CHKDSK -R  KOMUTUNU ÇALIŞTIR

BİRAZ UZUN SÜRER OMA KURTAR  TABİ SORUN SADECE WİNDOWS TA  

İSE   

TAK

makaryos
27-10-2006, 17:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

bi de şöyle düşün... xp nin 30 günlük süresi dolduğu için makine kilitlenip durmadan restart edebilir. benimde başıma gelmişti.