windows açılmıyor

HPQ-User
22-12-2008, 22:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fb42 sormuş:
pc yi açtığımda siyah ekranda;

güvenli mod
ağ desteği ile güvenli mod
komut istemiyle güvenli mod

en iy yapılandırma ile başlasın

windows olağan şekilde başlasın

seçenekleri çıkıyor ve hangisini seçersem seçeyim bilgisayar açılırken xp logosu görünüyor ve restart atıp tekrar aynı siyah ekrana geliyor : Vede pcmde veresiyeler kayıtlıydı bunları kurtarma imkanımız varmı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pc yi açtığımda siyah ekranda;

güvenli mod
ağ desteği ile güvenli mod
komut istemiyle güvenli mod

en iy yapılandırma ile başlasın

windows olağan şekilde başlasın

seçenekleri çıkıyor ve hangisini seçersem seçeyim bilgisayar açılırken xp logosu görünüyor ve restart atıp tekrar aynı siyah ekrana geliyor : Vede pcmde veresiyeler kayıtlıydı bunları kurtarma imkanımız varmı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

01apachi
22-12-2008, 22:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

hddnizi başka bir pcye takıp veresiye dosyalarını kurtarın ve kendi pcnizde format atın..

Banned
22-12-2008, 22:22   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

aynısı benim başıma gelmişti tıpa tıp hemde hemen servise gönderdim verilerimi kurtarıp sonrada format attılar şimdi xp canavar gibi çalışıyor.

Banned
22-12-2008, 23:16   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sisteminizin seçeneklerden güvenli modda dahi açılmaması system32 klasöründeki sistem dosyalarının zara gördüğünü gösterir.
Harddiski çıkartıp başka bilgisayara ikicil disk olarak takın. Windowsun çökmesi dosyaların kaybolduğu veya silindiği anlamına gelmez tüm dosyalarınızın yerinde olduğunu göreceksiniz.

a.) Her ihtimale karşı gerekli tüm dosyalarınızı yedekleyin.

b.) Taktığınız bilgisayardaki C:\WINDOWS\system32 klasörünün içerisindeki tüm dosyaları  sizin harddiskinizdeki aynı klasöre (örn. F:\WINDOWS\system32) kopyalayın. Değişsinmi sorusuna evet deyin.Hardissikinizi sküp tekrar kendi kasanıza takıp sisteminizi güle güle kullanın.(NOT:işletim sistemi sizin işletim sisteminiz ile aynı olmalı xp ise xp, vista ise vista)

physfg
23-12-2008, 03:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

norton ghost 12 yada ubuntu(linux) cd sini boot edip işletim sistemini cd den çalıştırın ve harici bir hdd takarak verilerinizi yedekleyin...cd leri biraz araştırırsanız bulursunuz örneğin google amca yada net kafelerde ghost olur...

sonra istediğiniz gibi format atın...(eğer format son çare ise)

Banned
24-12-2008, 01:59   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
AdRaMiTi
Aynısı Başıma gelmişti Onarma yaptım Düzeldi..
maalesef benim elimde işletim sistemime ait herhangi bir cd'i olmadığı için onarma falan yapma şansım yok onun içinde bilgisayar ile ilgili her türlü çökme açılmama gibi hatalarda direk servise gitmek mecburuyetindeyim ama aklımda olsun eğer nihayet adam akıllı bir sistem kurduğumda bu sorunla tekrar karşılaşırsam bu dediğini uygulayacağım.

serdar_ayberk
24-12-2008, 02:35   |  #7  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

onarma yapamazsa ve xp cd'niz varsa cd'den açılan linux ile verileri kurtarmayı deneyin. servis tanıdıksa sorun değil de tanıdık değilse format dışındabozukluğu var fala deyip masraf çıkarabilir.

physfg
24-12-2008, 21:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
kylie
maalesef benim elimde işletim sistemime ait herhangi bir cd'i olmadığı için onarma falan yapma şansım yok onun içinde bilgisayar ile ilgili her türlü çökme açılmama gibi hatalarda direk servise gitmek mecburuyetindeyim ama aklımda olsun eğer nihayet adam akıllı bir sistem kurduğumda bu sorunla tekrar karşılaşırsam bu dediğini uygulayacağım.
bi pc cide olaması gereken 10 temel cd den ikisi olan n.ghost ve ubuntu yu şiddetle tavsiye ederim...yedek alma işlemini kullanmasanız bile c deki ve tüm pc deki her veriyi kurtarmanızı sağlar.örneğin ben 3 senedir hiç bir veri kaybetmedim yani ghost ve ubuntu yu edindikten sonra :)

phys©fg® şirketler grubu size ghost ve ubuntuyu tavsiye ederKahkahaIslıkGöz kırpmaCool

kalamarr
24-12-2008, 22:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
561 mesaj
physfg
bi pc cide olaması gereken 10 temel cd den ikisi olan n.ghost ve ubuntu yu şiddetle tavsiye ederim...yedek alma işlemini kullanmasanız bile c deki ve tüm pc deki her veriyi kurtarmanızı sağlar.örneğin ben 3 senedir hiç bir veri kaybetmedim yani ghost ve ubuntu yu edindikten sonra :)

phys©fg® şirketler grubu size ghost ve ubuntuyu tavsiye ederKahkahaIslıkGöz kırpmaCool

Linux'te çare tükenmez. özellikle veri kurtarmada da çok işe yarayan küçük ve hafif bir linux dağıtımı:

Son Düzenleme: kalamarr ~ 24 Aralık 2008 22:09