Windows API

HPQ-User
20-12-2009, 20:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Maydo sormuş:
Kendimce visual basic 6 ile programlar yazıyorum. Bir sorunum var ve ne bakmadığım bir site ne de okumadığım bir makale kaldı. Eğer yardımcı olmak ister veya çözüm olabilecek bildiğiniz birşey varsa paylaşmanızı rica ediyorum.

Problem şu; Yazdığım programlarda birden fazla pencere kullanıyorum. Uygulamada herhangi bir form'u tıkladığımda o uygulamaya ait olan bütün formlar z sırasında üste çıkıyor yani o uygulamanın bütün formlarının z sırası değişip hepsi birden diğer ugulamaların üzerinde beliriyor. Bu da kötü birşey malum. Pencereler arasında herhangi bir bağ mevcut değil yani child veya owner durumları (bildiğim kadarıyla) yok. Basit bir çözümü olduğunu düşünüyorum ama bulamadım. Visual Basic 2008 de böyle bir problem yok. Herhangi bir Windows API ile bu penceler arasındaki bağı koparabilir miyim.  Bu pencerelerin z sıralarını birbirlerinden bağımsız yapmam için ne gerekiyor? İlginize şimdiden teşekkür ederim. Maydo

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; InfoPath.1)