WİNDOWS BAŞLAMIYOR

HPQ-User
01-04-2007, 22:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

şahapabi sormuş:
bilgisayarın üstünde 256 ram vardı 1 yıl sonra 1gb ram taktım tv kartınıda sonra taktım hiç sorunsuz 6 ay çalıştı sonra ekranda donmalar oluyordu windows açılırken birkaç denemeden sonra açılnca sorunsuz çalışıyordu sonra hiç açılmaz oldu bir arkadaştan 512 oem ram alıp tkım format attım güzel çalışıyordu 1gb kingston ram imle birlikte yine iyi çalışıyordu  sonra yine su koydu rami yolladım arıza yok dediler zaten iki ramde başka bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor.ram degiştirdim format defalarca attım bios güncelledim driver ları güncelledimsorun olur diye ilk günkü driverlarla da denedim.ama artık birkaç denemeden önce windows başlamıyorya açılışesnasında ekran kararıyor veya windows açıldıktan sonra hemen ekran kararıyor lcd oldugu için mavi ekran denebilirmi bilmiyorum hd olabilir diye bazı programlarla taradım pek birşey anlayamadım açılış esnasında hd den daha önce varmıydı bilmiyorum ama biraz garç gurç edip ekran kararıp windows açılmıyor veya açılınca hemen kapanıyor bazende windows açılş ekranı anında ekranda düşey cizgiler halinde ekran bozulup donup kalıyor sorunu bulamadım.yardım ederseniz sevinirim.internette formları okumaktan gözlerim bozuldu bozulacak.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dell optiplex gx270
p4 2.6 o.b. ekran kartı 512 ram aver tv kartı cigabit ethernet

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Mea
02-04-2007, 00:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

Değerli üyemiz "ekranda düşey cizgiler halinde ekran bozulup donup" demişsiniz sorunun ilk önce bakılacağı yer ekran kartı ve Tv kartınız olabilir.Sisteminizi farklı bir ekran kartı ile açmayı deneyin ve Tv kartını çıkartın.VGA kartlarda VOltage ve OSP değerleri değiştiği zaman açmama ve kitleme gibi sorunlar olabilir.Konu ile ilgili bizlere olumlu yada olumsuz dönerseniz size daha yardımcı olmaya çalışırız.

erkanc
02-04-2007, 00:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence anakartın sorunlu gibi ramlari test ettim diyorsun onlarda sorun yoksa anakartında sorun gibi görünüyor bir de bar arkadşından ödünç olrak bir ekran kartı alıp dene zannedersem senin anakart agp destekli agp bir ekran kartı alarak bir dene bakalım

BordoBereli08
03-04-2007, 02:47   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

sağlam bildiğin tek ramı tak ve bilgisayarı aç sonra ilk olarak ekran kartını çıkart başka ekran kartı dene yine olmadıysa anakartında sorun var demektir...bunları yapmadan önce bios pilini çıkart ve elektrikten çekip resetle anakartı