windows başlatılamıyor

cestmoi
01-09-2013, 18:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

Merhabalar,
"Pc" de son üç gündür düzeltemediğim bi sıkıntı yaşıyorum. Normal olarak power tuşuna basıp bilgisayarı çalıştırıyorum. Asus anakart ekran görüntüsü hemen geliyor. Fakat devamında windows un karşılama ekranına ulaşmam gerekirken "windows hata kurtarma" moduna geçiş yapıyor ve sistemin bi hata bulduğunu görüyorum. 25 saniye bekledikten sonra başlangıç onarma moduna otomatik olarak geçip sistem kendini onarmayı deniyor. Belki on defa aynı işlemi tekrarladı fakat sonuç yine hüsran. sistem kendini düzeltemeyip "başlangıç onarma" başarısız oluyor ve masa üstüne bi türlü geçiş yapamıyorum. "F8" güvenli moddan veya "delete" tuşu ile "bios"a ulaşmayı ya da yön tuşlarıyla olağan başlat dizinine geçmeyi deniyorum ama nafile. uyarı olarak başlangıç ekran görüntüsünde : " windows başlatılamadı. yeni yapılan bi donanım veya yazılım buna neden olmuş olabilir" şeklinde bi yazı hemen altında bildiğimiz "windows olağan başlat" veya "hata kurtar". bi kaç gün önce kasanın ön porttan  bi kulaklık takmıştım hani şu mp3 için olanlardan. acaba ondan mıdır bilmem. donanım sorunu olduğunu sanmıyorum crysis 2, MWF, NFS RUN çok defa oynamış ve bitirmişimdir. sorunu nasıl çözebilirim ? yardımcı olursanız memnun edersiniz beni. içinde bi yığın veri var ; ödevlerim, sınavlarım, çevirilerim var ve "PC" yi kullanamıyorum.

Teşekkür ederim.

Sistem özellikleri ;

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
AOPEN NAGAS G6 550W 80 plus MIDT ATX SİYAH OYUNCU KASA
SAPPHIRE HD4850 GDDR3 1GB 256B ATI RADEON DX10.1 EKRAN KARTI
AMD FX X4 4100 SOKET AM3+ 3.6GHZ 12MB CACHE 32NM İŞLEMCI
KINGSTON 4GB HYPERX BLU DDR3 1600MHZ CL9 TEK MODÜL RAM (2X4GB = 8 GB KULLANIM)
WD 3.5" 500GB CAVIAR BLACK SATA 3.0 7200RPM 32MB CACHE HARDDISK
LG 21.5" E2251S-BN GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: cestmoi ~ 01 Eylül 2013 18:55
cedkan06
01-09-2013, 20:25   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
26 mesaj

Tüm sorunlarını Pcguvenlik.net sorun uzmanlar tarafından cevaplansın

Evet bu problem genelde sistemine virüs bulaştığında virüs işletim sistemin önemli bir dosyasını siliyor bu yüzden başlatılamıyor böyle bi hata cıkıyor ekrana genelde virüslü cracklerden oluyor  . Format atman gerekiyor.  format attıktan sonra pcguvenlik.net girip bilgisayar güvenliği bölümündeki yazılanları yap birdaha böyle bişeyle karşılaşmassın format atmasını bilmiyorsanda işletim sistemneyse o bölüme gir orada videolu format nasıl atılır anlatılıyor.

cedkan06
01-09-2013, 20:44   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
26 mesaj

İşletim sistemin orjinal cdsi varsa kurtarmada yapa bilirsin.