windows başlatılıyor dan sonrası yok

SnowTger
27-11-2010, 18:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Arkadaşlar Windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum.
3 yerel diskim var ve windows 7 kurulu olan ve kişisel dosyalarımınolduğu bölümlere deep freeze kurulu.Boş yerel diskte indirdiğimdosyaları deep freeze pasif halde iken kendi bölümüme aktarmak içinkulanıyorum ve orada deep freeze yok.Sorunumun donanımsalmı yoksayazılımsalmı olduğunu bilmediğim için bu bilgileride verdim.Dün gecedeep freeze pasif hale getirip 2 3 dosya yükledim,windowsu güncelledimve geri aktif yapıp restart yaptım ama microsoft başlatılıyor dan sonra reset atıyor bilgisayar.Bu olau sürekli oluyor.
Belki sistem çökmüştür diye format atim dedim ama format atma ekranıgelmiyor.Lütfen yardım edin şu an kafedeyim fazla vaktim yok.En azındansorun donanımsal mı yazılımsal mı onu söyleyin.

Son Düzenleme: SnowTger ~ 27 Kasım 2010 18:53
Banned
27-11-2010, 19:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Soprun yazılımlsal. Ya güncellemelerle yada deep freze ile alakılı.  Format atamamanızın sebebide dep frezedir. Anakarttan hdd sata bağlantısını başka slota takın, olmadı xp cd ile sistemi açıp kurtarma konsoluna geçip fixboot komutunuı verin. Bu işlem depfrezeyi devre dışı bırakacaktır. Önce açmayı açılmıyorsa formatı deneyin, en azından artık format atabilirsiniz.

SnowTger
27-11-2010, 19:15   |  #3  
OP Üye
59 mesaj

Hocam biosa girebiliyorum.Biostan format atamazmıyım.ayrıca deep freeze'i 3 ay kadar kullanmama ragmen neden şimdi hata vermeye başladı sistem anlamadım.Kasayı daha açmadım slot felan anladığım kadarıyla uğraşırım birde xp cd ile kurtarma konsolu felan o konuyada yabancıyım biraz.sanırım işim zor :(

kartal7
28-11-2010, 02:47   |  #4  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
380 mesaj

işletim sistemin korsan ise güncelleme'den sonra microsoft sistemini çökertmiş. biosa bilgiyi yazmışsa formatta atamayabilirsin. kasayı açıp bios pilini çıkar 2 dakika sonra tak biosun sıfırlanacaktır. korsan kullan'dım bir kaç yıl benim başıma'da geldi bu sorunlar. orjinal windows kullandığım'dan dolayı böyle bir sorunum yok şu an.