Windows boot manager been blocked hatası

Fatih Kaymaz
05-02-2017, 01:00   |  #1  
Fatih Kaymaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma uefi kurulum yapmak istedim ama hdd'nin gpt olması lazımdı bende aomei partition assistan programıyla hdd'yi mbrden gptye dönüştürdüm bu programı kullanmamdaki amaç ise verilerimin silinmemesi.Programı kullanıp gptye dönüştürdükten sonra biosa girip bios modunu uefi yapıp uefi kurulum için hazırladığım flash belleği en üste getirip açtım bilgisayarı kurulum yapılıyor güncelleştirmeler yüklenip bilgisayar yeniden başlıyor ve başlıkta da bellirtiğim gibi windows boot manager has been blocked by the current security policy hatasını alıyorum.Biosa girip tekrar Legacy bios yaptığımda ise no bootlabe device insert boot disk hatasını alıyorum

Lütfen yardım edin iki gündür bilgisayarı kullanamıyorum teşekkürler.

Son Düzenleme: Fatih Kaymaz ~ 05 Şubat 2017 01:02 Neden: Yazım hatası
zazaca
05-02-2017, 20:46   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

hdd'nin gpt olması lazımdı bunu yazan sizsiniz buna gerek yoki
sadece bios yeni nesil olcak  sonra kalvyede önyükleme tuşunuz hangisi ise örnek benimki f2 tuşu pc açıldığında  ona sürekli basıp  uefi usb sürcünüzü secip kurmaya başlaya bilirsiniz
burda  önemli olan  usb flaş belleğe windowsu kurarken refulus programında örnek orda  uefi seceneyiyle  yazdıracaksın windowsu hepsi bu bence siz biosunuzu sıfırlayın  normal  temiz  kurulum yapın yani uefiden değil normal kurulum sonra int araştırın nasıl yapcağınızı öyle  yapın derim.

Fatih Kaymaz
07-02-2017, 01:13   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Çok teşekkürler cevap verdiğiniz için.Normal kurulum yaptım ama hddyi biçimlendirmek zorunda kaldım yaklaşık 100 gb veri vardı silindi.Kurtarma programları işe yaramıyor en önemlisi tez ödevim vardı ve gitti.Tekrar teşekkürler