Windows C: Yükleme

HPQ-User
16-02-2009, 22:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Server bedii sormuş:
İyi günler.Ben Bilgisayara format attım;fakat c: klasörü eski c: klasörü üzerine kopyalamış.Yani Eski C: halen duruyor.Bunun Sisteme Bir zararı olurmu ?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP SP3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

OnlyMann
16-02-2009, 22:52   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Eski C dediğiniz sanırım format attım dediğiniz C'nin önceki hali. Format atılmış olsa eskiye ait bililer ki buna windows klasörü de dahil bir şey kalmaz. Format atmamışsınız sadece üzerine kuruluş yapmış olabilirsiniz. Format diskte bulunan tüm bilgileri siler. Kuruluş aşamasında diskinize ait bilgiler geldiğinde hangi bölüme kuruluş yapacağınızı sorar. İstenilen bölümde mevcut windows yüklü ise mevcut tanıdığı dosyaları sile ancak burada tanımadığı dosyalar varsa onlar kalabilir. Bu da makinada virüs trojan vs varsa yeni kurulmuş halinde devam eder ve sıkıntı yaratır. Bu tür sıkıntılardan kurtulmak için çoğunlukla format önerilir. Bu tür sıkıntınız varsa makinayı tekrar formalayın ama yoksa kullanılabilir. Aslıda fotmatlama sebebiniz neyse ve devam ediyorsa yeniden formatlayın yoksa kullanılabilir.

benersince
16-02-2009, 22:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ÜZERİNE KURMAK DİYE TAVİR EDİLEN ŞEYİ YAPMIŞSOINIZ  TEKRAR FORMAT ATARSANIZ SİZİN İÇİN DAHA SAGLIKLI OLUR

Server.Bedii
17-02-2009, 03:36   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşım çok teşekkürler;fakat format atarken c: klasörü silinmiyor mecburen üzerine kopyalıyorum.bunu silmemin başka  yolu varmıdır acaba ?

Son Düzenleme: Server.Bedii ~ 18 Şubat 2009 20:36