Windows Card Space

canfer_06
06-01-2008, 18:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

Arkadaşlar bu gün dikkatimi çekti veya daha önce yoktu ama bu gün denetim masasına girdiğimde windows card space adında bir seçenek gördüm, buna tıklayınca,install card veya create card felan çıkıyor ve card create edebiliyorsun, bu seçenek ne işe yarıyor detaylı bilgi verebilir misiniz lütfen ve gücenlik açığı yaratır mı?

uGuR.uK
07-01-2008, 19:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

Kaynak: Windows Yardım(Vista)

Microsoft Windows CardSpace™, web siteleriyle ve çevrimiçi hizmetlerle ilişkiler oluşturmada kullanılan bir sistemdir. Windows CardSpace aşağıdakiler için tutarlı bir yöntem sağlar:

Sizden bilgi talep edecek siteler

Bir sitenin kimliğini gözden geçirme işlemi

Bilgi Kartları kullanarak bilgilerinizi yönetme işlemi

Göndermeden önce kart bilgilerini gözden geçirme işlemi

Windows CardSpace, web siteleri ile çevrimiçi hizmetlere kayıt olmak ve bu web siteleri ile çevrimiçi hizmetlerde oturum açmak için kullandığınız kullanıcı adlarını ve parolalarını değiştirebilir.

Ayrıca bu kısımda oluşturdugun bilgi kartları hakkında yine aynı yerden:

Bilgi Kartı, bir web sitesine veya çevrimiçi hizmete gönderebileceğiniz hakkınızdaki veri grubudur. Cüzdanınızdaki kartlar gibi, Windows CardSpace'le gönderebileceğiniz kartlar da hakkınızdaki bilgileri sunar. Kim olduğunuzu göstermek için sitelere bu kartları gönderebilirsiniz. Bir site kim olduğunuzu öğrendikten sonra belirli hizmetleri talep edebilir, satınalımlar yapabilir veya sitedeki bilgilere erişilebilir.

kısaca bi nevi kimlik gibi düsün, bir işyeri veya kişisel kullanım icin olusturulur ve bütün bilgilerini icerir bunlar. MS .net framework 3.0 üzerinde calısan ve detaylı kişi bilgilerini gerektiginde kolaylıkla aktarabilmeyi saglıyor.

umarım yeterli olmuştur...

canfer_06
08-01-2008, 01:30   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

thanks

uGuR.uK
08-01-2008, 20:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj