Windows: Daha güvenli, tanıdık ve uyumlu mu?

CHIP Online
02-06-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft dev bir donanım üreticisi ile biraraya geldi, sert bir "anti-Linux" kampanyasına imza attı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... yumlu-mu_13097.html

Resimlerle: Linux'un vazgeçilmez 25 uygulaması

Microsoft ve Asus netbook'lardaki Windows üstünlüğünü daha da perçinleyip Linux'u silip atmak için ortak bir kampanya başlattılar.

"It's beter with Windows #8211; Netbook'unuz Windows ile daha iyi" sloganı ile yürüyen kampanyada kullanıcılara netbook'larının Windows ile "daha tanıdık bir ortam sağlayacağını ve uyum sorunu yaşamayacaklarını" belirtiyorlar. Vurgular onların, bizim değil.

Asus'un sunucularındaki sitede çok uluslu bir ailenin Asus EeePC'lerle #8211; tabi ki Windows'lu #8211; mutlu ve mesut hayatını gösteren bir video var. Dayanabilirseniz ve cesaret ederseniz izleyin.

Netbook'lar ilk çıktıklarında Linux sistemlerinin elindeydi. Örneğin 2008'in ilk yarısında netbook'larda Windows oranı %10 civarındaydı. Bu sene şubat ayında ise bu rakam %96 olarak belirtiliyor. Bunun arkasında ise Microsoft'un ucuz Windows XP stratejisi yatıyor. Ama Microsoft'ta %96 da yetmemiş olacak ki bu kampanyaya başlamış.

Tüm konu: Windows: Daha güvenli, tanıdık ve uyumlu mu?

İzleyin: Windows'un geleceği!

Resimlerle: Linux'un vazgeçilmez 25 uygulaması

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows kampanyada vurgulandığı gibi güvenilir, tanıdık ve uyumlu mu?

frozen
02-06-2009, 01:59   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

"Dayanabilirseniz ve cesaret ederseniz izleyin."

Chip yorumlarda kendini aştı..Beğenmedim
Artık makalelerinizi apple google ya da linuxcılarmı yazıyor? Her ms haberinde bir olumsuzluk.. Yakışmıyor.Beğenmedim

Son Düzenleme: frozen ~ 02 Haziran 2009 02:00
H@ckerCesur
02-06-2009, 10:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

windows tekel gibi.

şöyle windows programlarının uyumlu oldugu tüm donanımların uyumlu oldugu linux olsa bu windowsun havası kalmaz.

Tanıdık oldugu dogru fakat güvenlik konusunda aynı şeyi söyleyemeyecegim.

myduroc
02-06-2009, 10:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
150 mesaj

Ben yıllarca microsoft windows ürünlerini kullanan biriydim.1yıldır linux pardus dagıtımını kullanıyorum hem laptpumda hem masaustu pc de inanın slogan yanlış :)
Windowsta sürekli yavaşlama hantallaşma sorunu yüzünden windowsu fixlemekten canım çıkıyordu.1yıl önce kurdugum pardus hala ilkgünkü gibi hızlı ve stabil daha çökmedi bile :)

Süleyman.
02-06-2009, 15:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence öyle; güvenilir, tanıdık ve uyumlu. Farklı bir sürü firma olduğu için BIOS ayarları bile birbirini tutmazken, koskoca işletim sisteminin standart olması büyük bir kullanıcı rahatlığı bence. Dünyanın neresinde olursanız olun, sorun aynı ise çözüm de aynı. Bu bence Microsoft işletim sistemlerinin en büyük avantajı. En azından bir standart getiriyor piyasaya.

Microsoft ile herhangi yakınlığım yok. Diğerleri de yapsınlar, eyvallah diyelim...

Fattur
02-06-2009, 19:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
frozen
"Dayanabilirseniz ve cesaret ederseniz izleyin."

Chip yorumlarda kendini aştı..Beğenmedim
Artık makalelerinizi apple google ya da linuxcılarmı yazıyor? Her ms haberinde bir olumsuzluk.. Yakışmıyor.Beğenmedim

Bunu katılıyorum.

Ama video da başka bir ayrıntı dikkatimi çekiyor.Tıkladıkları gibi siteler yükleniyor.Bu da alışık olmadığım için garip geliyor.Eee adamlar internette hızı aşmışlar :)