windows etkinleştirme

HPQ-User
07-06-2008, 22:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
merhaba bilgisayarıma yeni formattım kopya windows xp kurdum sonra windows etiknleştirme pencerisi çıkmadı internet bağlantısı yoktu bir yolla windowsu orjinale çevirdim internet bağlantısını kurdum windows etkinleştirme penceresi çıkmadı yani windows xp 54 haneli ürün anahtarı  ile microsoft destek hattını arayıp telefonla  ürün etkinleştirme yapacaktım ama windows etkinleştirme  pencereside yoktu acaba etkinleştirme yapmadım ama xp kurduğum windows xp çökermi

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professional sp2 türkçe

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

tirex_x
07-06-2008, 22:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
445 mesaj

yapacağın şey windows update yapıp lisansını aktifleştirmek

linda
08-06-2008, 00:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

etkinleştirme yapmadıysanız büyük ihtimalle güncellemek istediğinizde gnu aracı kurmak zorunda kalacaksınız. yani OS un lisansına bakacak ve artık lisanssız olduğu uyrısı alacaksınız.siz telefonla microsoft tr yi arayın. gerekli desteği ordan alabilirsiniz.

serkanaslan
08-06-2008, 02:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

windows etkinleştirme penceresinin olması gerekiorki o54 hanelik ürün anahtarını gireyim olmadığı için microsoftu boş yere aramış olurum arkadaşım

linda
11-06-2008, 00:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

:)
bizim okulda 25 pc var. ve kurulumda lisans istemiyor. ama güncellemek istediğimde gnu yamasını kurduruyor windows update, sonrası da malum. hemen arkdasından  kullandığım ürün anahtarının  ... olduğunu söylüyor. bizde bize verilmiş olan bir araçla sorunu aşıyoruz. tabi bu microsoft . size ayrıca bir güzellik yapmış olabilir.:) :)

Reborn91
11-06-2008, 00:42   |  #6  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

2 farklı xp cracki gordum şimdiye kadar paylaşımı yasak ama nasıl calıstıklarını anlatayım..

1.si sadece windows etkinleştirmeyi gizleyen crack ( 30 gün sonra birden çıkarak etkinleştirme ister )

2.si seriali değiştirerek windows u "genuine" hale getiren crack ( bu crackten sonra windows etkinleştirme istemez ) hangisini yaptıgından emin ol forumda bu paylaşım bile yasak ama bir dosya flaan vermedim gerisini sen bul :)

linda
11-06-2008, 01:48   |  #7  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

arkadaşın bahsettiği şeyi anlamışsınızdır sanırım. diyor ki aktivasyon istemiyor. tamam istemez. ama siz güncellemek istediğinizde sorun ortaya çıkıyor diyorum bende. bize milli eğitim bakanlığından gelen win cd leri de kurarken serial ve activasyon istemiyor. ama güncellerken şifre hatalı diyor ve malum simge ortaya çıkıyor.

Reborn91
11-06-2008, 01:58   |  #8  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

evet... eğer 2.seçenekle crack yaptıysanız windowsunuz genuine olur ... bendede sorun cıkartıyor uptade ederken.. ama eğer windows uptade üzerinden Internet explorer üzerinden uptade edersen sorun cozuluyor ( en azından bende hepsini inidrip kuruyor ;) )