Windows Explorer (Windows Gezgini) Hatası

Burgut
26-02-2007, 00:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

Windows Explorer üzerinde bir hata var. İçini açıp baktığım bir dosyanın bir yerden bir yere taşınması veya silinmesi aşamasında Explorer, dosyayı serbest bırakmıyor (unlock). Windows'u kapatırken de "Windows Explorer bir hata ile karşılaştı. Kapatılması gerekiyor" diye bir uyarı çıkıyor. Sonra kendini kapatıyor ve yine açıyor. Sadece Windows Explorer bünyesinde çalışan klasörleme özellikleri kapanıyor. Daha sonra da drwtsn.exe isimli dosyayı kapatıyor. Kapatamazsa da tıkanıyor ve bu dosya(lar)yı ben kapatınca kendine geliyor. Explorer'ın, açtığım dosyaları unlock edebilmesi için Unlocker isimli bir program kullanmak zorunda kaldım. Explorer'ın bu halini düzeltmem mümkün müdür, nasıl? Acil yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler

viking20
26-02-2007, 01:46   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

kaldır,yeniden kur:

---
Internet Explorer’ı kaldırmak için:
Internet Explorer düzgün çalışmıyorsa, nedeni bazı önemli dosyaların kaybolmuş veya zarar görmüş olması olabilir. Bu durumda, Internet Explorer'ı kaldırıp yeniden yüklemek genellikle yararlı olur.
Windows'ta Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, ardından Program Ekle veya Kaldır'ı tıklatın.
Programı kaldır'ı tıklatın.
Yüklü programlar listesinde Internet Explorer 7'yi ve ardından Kaldır'ı tıklatın.
Internet Explorer'ı kaldırmak için ekrana gelen yönergeleri izleyin.
İsterseniz, şimdi Internet Explorer 7 (() web sitesine giderek Internet Explorer 7'yi karşıdan yükleyip yeniden kurabilirsiniz.
Not:
Internet Explorer 7'yi yüklemeden önce bilgisayarınızda Internet Explorer'ın önceki bir sürümü varsa, Internet Explorer 7'yi kaldırdığınızda bilgisayarınız önceki sürüme geri döner.

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Şubat 2007 01:53
viking20
26-02-2007, 01:51   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlama:
Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlayarak, bilgisayarınıza ilk yüklendiğindeki durumuna döndürün. Bu, yüklemeden sonra değiştirilen ayarların neden olacağı sorunların giderilmesi açısından yararlıdır. Internet Explorer'ın varsayılan ayarlarını geri yüklediğinizde, önceden depolanan tanımlama bilgilerini, form verilerini, parolaları veya önceden yüklenen tarayıcı eklentilerini kullanan bazı web sayfaları düzgün çalışmayabilir. Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlamak, sık kullanılanlarınızı, özet akışlarınızı ve diğer birkaç kişiselleştirilmiş ayarlarınızı silmez. Söz konusu ayarların sıfırlanıp sıfırlanmadıklarını veya güncelleştirilip güncelleştirilmediklerini görmek için aşağıdaki tabloya bakın.
Bilgisayarınızı Windows yüklenmiş olarak aldıysanız, üreticinin belirttiği tüm ayarlar yeniden uygulanacaktır. Bu ayarlara belirli bir giriş sayfası veya arama sağlayıcısı dahildir.
Aşağıdaki tabloda, Internet Explorer'ı sıfırladığınızda çeşitli ayarlara ne olacağı açıklanmaktadır.
Ayar kategorileri Etkilenen öğeler
Silinen ayarlar  Tarayıcı geçmişi, geçici Internet dosyaları, tanımlama bilgileri, form verileri ve depolanan parolalar
Yazılı URL bilgileri, çevrimdışı web sayfaları, menü uzantıları
İntranet'e, güvenilen ve yasak bölgelere eklenen web siteleri
Özel tanımlama bilgilerini işlemek üzere Gizlilik sekmesi altına eklenen web siteleri
Açılır Pencere Engelleyicisi ayarları altındaki açılır pencereleri kullanmasına izin verilen web siteleri
Explorer'ın son kullanılanlar listesi
Windows veya üretici varsayılanlarına sıfırlanan ayarlar Giriş sayfası (giriş sayfa sekmelerini yedekleme hakkında daha fazla bilgi için, İlgili Konular'ı tıklatın)
Arama sağlayıcıları, sekmeli gözatma ayarları
Renkler, diller, yazı tipleri ve erişilebilirlik ayarları (Genel sekmesi)
Tüm bölgelere ait güvenlik ayarları (Güvenlik sekmesi)
Gelişmiş sekmesi ayarları
Gizlilik sekmesi ayarları
Açılır pencere engelleyicisi, Otomatik Tamamla, Kimlik Avı Filtresi ve Yakınlaştırma ayarları
Sayfa yapısı, araç çubuğu ve metin boyutu ayarları
Özet akışları ayarları (eşitleme ve bildirim, yalnızca özet akışları değil)
Önceden onaylanan listede bulunmayan ActiveX denetimleri (kabul durumuna sıfırlama)
Araç çubukları, tarayıcı yardımcı nesneleri ve devre dışı bırakılan tarayıcı uzantıları
Korunan ayarlar ve öğeler Sık Kullanılanlar
Özet akışları
İçerik Danışmanı ayarları
Önceden onaylanmış ActiveX denetimleri
Geçici Internet dosyası (önbellek) yolunun ayarları
Sertifika bilgileri
Internet Programları (e-posta, anlık ileti ve Internet kullanımıyla ilişkili diğer programlar)
Internet bağlantısı, proxy ve VPN ayarları
Varsayılan web tarayıcısı ayarı
Internet Explorer'ı varsayılan ayarlarına sıfırlamak için:
Açık olan Internet Explorer veya Windows Gezgini pencerelerini kapatın.
Internet Explorer’ı açın.
Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Gelişmiş sekmesini ve sonra Sıfırla'yı tıklatın.
Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Sıfırla'yı tıklatın.
Internet Explorer varsayılan ayarları geri yüklemeyi tamamladığında, Kapat'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.
Internet Explorer'ı kapatın.
Değişiklikler Internet Explorer'ı bir sonraki açışınızda uygulanacaktır.
Notlar   
Görüntülenen tüm pencereleri kapatmanıza rağmen sıfırlamaya çalıştığınızda hata iletisini almaya devam ederseniz, arka planda çalışan programlar olabilir. Windows'u yeniden başlatın, Internet Explorer'ı açın ve yeniden sıfırlamayı deneyin.
Kategorilerden herhangi biri sıfırlanamazsa, bunun nedeni Internet Explorer'ın bir dosyaya veya kayıt defteri ayarına erişememesidir. Bu, yetersiz güvenlik öncelikleri, dosya veya ayarların başka bir program tarafından kullanılıyor olması ya da düşük bellek veya yüksek CPU kullanımından kaynaklanabilir. Internet Explorer'ı, söz konusu ayarları sıfırlamadan kullanmaya devam edebilir veya bilgisayarınızı yeniden başlatıp yeniden sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Internet Explorer'ı bir sunucu üzerinden kullanıyorsanız ve sağlamlaştırmayı (sunucular üzerinden kullanımda daha yüksek güvenlik ayarları) devre dışı bıraktıysanız, sıfırlama işlemi istemci güvenlik düzeyinde gerçekleştirilir. Güvenlik düzeyini artırmak istiyorsanız, sağlamlaştırmayı yeniden yüklemelisiniz.
Eklentilerin nasıl yeniden etkinleştirileceğini öğrenmek için, İlgili Konular'ı tıklatın.
İlgili Konular.
----------------------------------
drwtsn.exe vs. explorer hataları aldım.

---
drwtsn.exe gibi bir hata veriyor

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Şubat 2007 02:11
Burgut
26-02-2007, 11:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
237 mesaj

Viking kardeşim;

1. Verdiğiniz linklerde herhangi birşey yok, boş yani.. HTTP sunucu hatası veriyor.
2. Ben Internet Explorer demedim, Windows Explorer (Gezgin) üzerinde hata var dedim.

Yine de ilgine ve paylaşımına teşekkür ederim. Yazmış olduklarını da not ediyorum. Lazım oldukça kullanacağım.

Selamlar.

M3H3r
24-09-2008, 01:24   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Windows gezgininden kurtulmak istiyorsanız.(Xp için,vistada aynı mı bilmiyorum.Hiç kullanmadım)
1)Başlata tıklayın.
2)ayarlar
3)denetim masası
4)sistem
5)gelişmiş
6)performanstan ayarlar
7)veri yürütme engellemesi
8)seçtiklerim dışındaa kalan tüm windows programları ve hizmetleri için DEP i açı seçiyoruz uygula diyoruz.

bilgisayarımız resart atıyor.Tekrar açıldığında
aynı işlemi bir daha yapıyoruz.

aynı sayfaya geldiğmizde; seçtiklerim dışındaa kalan tüm windows programları ve hizmetleri için DEP i açın altında

Windows gezgini işaretine tıklıyor.Kaldır diyoruz ve uyguluyoruz...

Pc mizi korumak için trojan ve virüs programımız olmalı.

mancukya
24-09-2008, 20:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bu malware sorunu gecmis olsun temizlenmesi lazim arkadaslarin verdigi bilgiler dogru ama sorununa care olmaz temizlenmesi lazim hijackthis yap sonuclari yapistir