Windows Format Hakkında

gaddarnahra
15-07-2015, 23:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
504 mesaj

Herkese öncelikle iyi forumlar... yeri değil biliyorum ama hala canlı olan tek forum burası o yüzden buradan yazıyorum uzun zaman sonra windows 10 un son olacağı haberinden sonra ve yeni pc aldığım için orj windows almak istiyorum ama kafamda sorular var şimdi bende 120gb SSD ve 1 tb caviar black HDD var ben istiyorum ki windows storeden satın alıp windows iso yu indirdikten sonra yapmak istediğin şu Caviar black i 10GB lık 1 parçaya ayırıp o parçayı format için yapmak istiyorum amacım şu pc yi açıp Boost menüden 10gb lık partı seçip direk formata geçmesini istiyorum pc nin internette gezindim nt6 diye 1 programla yapılıyor ama o normal hdd nin içine gömüyor gibi bişi benim istediğim biraz usb gibi yani nasıl usb yi formata burn yapınca içini kullanamıyoruz ya bende tamamen sadece formata ayrık 1 bölüm yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim beyler.. iyi forumlar

Not : 2. sorumda şudur bu yapmak istedğim şey ile usb 3.0 dan daha hızlı format atabilir miyim ? piyasadaki 30 40 tl lik 3.0 lardan bahsediyorum

Son Düzenleme: gaddarnahra ~ 15 Temmuz 2015 23:17 Neden:
TheArrow
16-07-2015, 11:40   |  #2  
TheArrow avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Merhaba ;

Öncelikle üzülerek belirtmek isterim ki 1. sorun hakkında fikrim ve bilgim yok..

Ama eğer USB 3.0 Girişin varsa Toshiba 32 GB USB 3.0 42 TL Den satılıyor. Arasında baya fark olacaktır format hızında.. Denendi ve ona göre söylüyorum :)..

yunusbeen
16-07-2015, 18:00   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Format için USB 3.0 Flash disk kullanıyorum.Windows 7 ve windows 8.1 UEFİ yükleme yapıyorum.Sistemimde 1 adet SSD ve 2 adet HDD var.USB 3 flash disk USB 2 flash disklere göre çok daha hızlı format atıyor.Dediğin şeyi bende bir ara düşündüm ama o kadar işlemle uğraşmak bana zor geldi hâlâ bu şeklide kullanıyorum.Sanada öneririm.

djsami
19-07-2015, 03:57   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
20 mesaj

Merhaba

Öncellikler şunu söyleyim windows 10 baraber artık oto reinstall geliyor yani windows 10 sıfırdan kurarken zaten gizli olarak senin yerine 5 gb bir alan ayarlıycak sen aynı telefon olduru gibi fabrika ayarlarına geri dön deyince tüm disk silip yeniden kurulucak doğal olarak bu tarz usb vb.. ihiyaç kalmıycak windows 10 bir cep telefonu gibi düşünün mail olsun denetim masası gibi hepsi cep telefon aynısı olucak

sen cep telefon işin telefon bir alan ayarlıyonmu ? tabiki hayır format istetinmi 1 tuşla atabilyon aynısı windows 10 işinde geçerli :) bilgine