windows gezgininde pc donması.

delgado__gkhn
18-04-2013, 18:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

merhaba arkadaşlar,

bilgisayarımda garip bir sorun var. ilk açıldığı zaman değil de sonraları yerel disklerde donma oluyor. atıyorum 1 saat sonra diskler arası gezinti yapıyorum, takılıyor hiçbir şey açılmıyor. açılsa bile tam göstermiyor.

internet tarayıcılarını falan kullanabiliyorum. ama bir dosyaya gelip sağ tıkladığımda yükleme işareti çıkıyor.

virüs taraması yaptım, adware falan yaptım. ne yapabilirim başka?

yardımlarınızı bekliyorum.

pc özellikleri, 
core2 duo e7400 2.80 ghz
4gb ram 
ati saphire hd 4830 1 gb
64 bit işletim sistemi

biziz
18-04-2013, 18:51   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

Benzer bir sorunu rem lerden kaynaklı olarak yaşamışlığım var, onları imkanın varsa kontrol ettir, remlerin iki adetse tek tek takarak dene, evinde veya yakın bir tanıdığında uyumlu rem i olan başka bilgisayar varsa onun remini dene derim. ha başka bir nedeni de olabilir tabi ama başıma geldi senin sorunun da aynı olabilir. Özellkle harddiskler arası gezinirken birden donma yapıyordu bilgisayarım. remler değişti, sorunum da düzeldi.

delgado__gkhn
18-04-2013, 18:53   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

combofix denen programı çalıştırdığım an hemen sorun çözülüyor. sorun eset den mi kaynaklanıyor yoksa? sonuçta combofix kapatmaya zorluyor ya ondan diyorum

biziz
18-04-2013, 18:59   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

combofix bir virüs temizleme programı, eğer o sorunu çözüyorsa esednod un bulamadığı bir virüs sorunun olabilir. Farklı ve birden fazla virüs programını tek tek kurarak bilgisayarını tarat bence.

murat5038
18-04-2013, 20:42   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Beyaz renkli dosyalar resim mi?Eğer değil ise Sil onları.

Malwarebyte indir derin tarama yap. tüm hddleri.

delgado__gkhn
18-04-2013, 21:42   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: murat5038  
Beyaz renkli dosyalar resim mi?Eğer değil ise Sil onları.

Malwarebyte indir derin tarama yap. tüm hddleri.

resim dostum. bu sorunlu olduğu için böyle gösteriyor. kaspersky ile taradım, esetle taradım yok bulamadı. 

Alıntı: biziz  
combofix bir virüs temizleme programı, eğer o sorunu çözüyorsa esednod un bulamadığı bir virüs sorunun olabilir. Farklı ve birden fazla virüs programını tek tek kurarak bilgisayarını tarat bence.

dostum eseti kaldırdım sorun esnasında lakin bir şey değişmedi. sonra combofixi açtım en başta yeşil yazılı şeyler varya,(sys.dll, run dll. gibi şeyler yazan yer) onların akabinde baktım ki sorun düzeldi. Ben sürekli combofixi açınca düzeltiyor. lakin sonra gene aynı şeyi yapıyor.