Windows Güvenlik Merkezi Hizmeti Sorunu

pcman
22-04-2006, 16:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Mrb Arkadaslar....

Windows Güvenlik Merkezi Açtığımda ;

''Güvenlik MERKEZİ'' Hizmeti başlatılamadığından veya durdurulduğundan Güvenlik Merkezi Suan kullanılamıyor. İfadesi çıkıyor.

Bu sorunun nasıl oluştuğuna gelince Sistemimde F-Secure Antivirus Client Security yüklü idi onu kaldırdıkdan sonra Güvenlik Merkezi bu hale geldi........

Önceden merkeze girdiğimde 3 temel güvenlik konusu AÇIK İfadeleri olurdu şimdi maalesef yok...

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

pcman
27-04-2006, 19:30   |  #2  
OP Yeni Üye
29 mesaj
Gençturkcell
AYNISI BENDEDE OLDU BİLGİSAYARA RESTART ATTIM DÜZELDİ SORUN DÜZELİRSE BURAYA YAZ ÇORBADA TUZUMUZ
Maalesef Arkadasım registry değişiklikleri denedim ve restart yaptım birkaç kez ama olmadı.........

Karadavut
27-04-2006, 20:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

System restore yap bakalım olacak mı?

pcman
28-04-2006, 18:20   |  #4  
OP Yeni Üye
29 mesaj
Gençturkcell
SANA BİR PROGRAM ÖNERECEĞİM BİR DENE REGİSTRY MECHANİC SONUÇLARI BURAYA
Arkadasım o zaten bende varolan bir programGöz kırpma

Ama ne yapsam sorunu çözemedimÜzgün

Optimum
11-06-2008, 14:31   |  #5  
Üye
73 mesaj

Arkadaşlar konu sonderece basit bir şekilde çözülebilir.
Bunun için yapmanız gereken tek sey var oda aşağıdaki şekildedir.

Bilgisayarım simgesine sağ tıklayarak ç.ıkan pencereden "yönet" e giriniz, açılan pencerede en alttaki "hizmetler" bölümüne giriniz, çıkan listeden "Güvenlik merkezini" bularak çift tıklatın, çıkan pencerede ise önce başlangıç türü nü otomatik yapın ve uygulaya basın, son olarakda bu pencerenin en altında çıkan "Başlat" tuşuna tıklatın oldu bitti.

Kolay gelsin....

topcuemre
11-06-2009, 12:26   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar bende de aynı sorun var ve o hizmetler bölümünde güvenlik merkezi yok.Ancak güvenlik hesapları yöneticisi var.Eğer bahsettiğimiz güvenlik merkezi oysa zaten otomatikte ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz?

Burak Torun
11-06-2009, 12:37   |  #7  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Yoksa bir de şöyle dene
Başlata "services.msc" yaz sonra orda güvenlik merkezi var sonra sağ tuş yap "dur" de daha sonra bir daha sağ tuş yap özellikelere gel devre dışı yap bu kadar.

topcuemre
11-06-2009, 14:17   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

benim sorunum hizmetler bölümünde güvenlik merkezi yok.Zaten o olsa şimdiye hiçbir sorun olmayacaktı.Onu nasıl yapcaz???