Windows İnstaller ve yazıcı sorunu

şekerpınar
15-01-2008, 06:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhabalar Efendim. Öncelikle kolay gelsin diyorum. Benim sorunum xp home edition'u bir bilgisayarcı arkadaş kurdu ve c sürücüsünün imajını aldı ve E sürücüsüne koydu. Zaman zaman meraktan yada lazım diye 3-4 kez ara ara verdiiği CD'yi  takıp format çektim. Ama son formattan bir zaman  sonra hp marka 3180 yazıcımı bilgisayar görmez oldu. Değişik usb girişlerine bağladım ama nafile, sonuç alamadım. Tanış birisi( bu işlerden anlayan)bana problemin ya yazıcının kablosunda, ya yazıcının yazılımında yada bilgisayarda olduğunu söyledi. Kabloyu değiştirdim, baktım problem yok. Yazıcıyı, aynısını kullanan birisinin bilgisayarına taktık gayet normal çalışıyor. Problemin bilgisayarda olduğunu anladım. Usb'ye  Yazıcının kablosunu takınca aygıt tanınmıyor diyor. Usb'lere başka şeyler takınca görüyor. Flash bellek, webcam gibi... Muhtemelen ya virüs yedim yada yazılımda problem var diye düşündüm. VE bir format daha çektim. Bu son formatta internet bağl. yoktu.Virüs proğramı güncellemesi için bilg. int.bağl.olan bir yere götürüp taktım. Virüs proğramı güncellemeleri normal ama sonrasında mmsn 8.0 kurulu idi 8.1 i kurmadı.Otomatik güncellemelrdede microsoft framework net 1.1 i ve bazı yüksek öncelikli güncellemeleri yapmadı. Uyarı olarakta (windows installer hizmetine erişilemedi.Güvenli Modda çalışıyor olmanızdan veya windows installer hizmetinin doğru yüklenmemesinden kaynaklanabilir.) şeklinde uyarı veriyor. Bu arkadaş 23.5.2007 tarihinde format cd si oluşturmuştu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz ve çözüm yollarını gösterirseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler Efendim.

stern
15-01-2008, 20:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

msiexec /unreg
msiexec /regserver komutlarını sıra ile çalıştırıp kontrol edermsin ayrıca services.msc yi başlat > çalıştıra yazıktan sonra windows installer servisine çift tıkla sonrasında gelen bölümde bu bölümde çalıştırılabilir dosya yolu C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe /V
olası gerekir senin sisteminde de aynı şekilde görünüyor mu?