Windows Kaçak Yazılım Denetleyiciden Kurtulma

noykan
13-11-2008, 19:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

windows kaçak yazılım uyarısı ile karşılaştığınızda bazı legal yapıcı programlar ile çözebilen aradaşlar olmuş fakat bu programların açıkça ben işe yaramadığını gördüm çünkü windows'u update ediyorsunuz kaçak yazılıma takılıyorsunuz o arada windows'unuz diğer güvenlik güncellemelerini de update ediyor ve güncel olmayan legal yapıcı programlar işe yaramıyor.

yapmanız gereken çözüm windows'unuzu restart edip safe mode(güvenli kip)da açın güncelleme yaptığınız tarihten 1 gün öncesine recovery yapın. yaptığınızda kaçak yazılım denetleme uyarısı yok olacak masa üstünüz geri gelecektir recovery yapıldıktan sonra kamera,modem vb. donanımlarınız driver sorunu verebilir,donanımlarınızı yeniden yükleyin. Windows'unuz orjinal olmadığı için güncellemelere kapatıp kullanın hayır güncel kullanıcam diyorsanız orjinal windows kurun.

Fattur
13-11-2008, 19:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

yoo.
WGA güncelleştirmesi iptal edin olsun bitsin :D

qazx
13-11-2008, 20:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

windows xp yi hiçbir program kullanmadan orjinale çevirebilirsiniz.üstelik bu yöntemle tüm güncelleştirmeler sorunsuz yükleniyor.ben yöntemi biliyorum fakat burda paylaşımı yasak.google amcaya sorabilirsiniz. :)

kalamarr
13-11-2008, 20:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

adam gibi crack yaparsan rahatlıkla windows'u kullanırsın. ama en kesin çözümü istiyorsan bu yol; windows partitionuna format atmaktır. şu oyun uğraşı olmasa öyle yapacam zaten. stronghold, rome total war ve gta san andreas dışında pek oyun oynamıyorum. wine ile stronghold'u rahatlıkla oynayabiliyorum. son iki oyunumuda wine çalıştırırsa harddiskim bir daha ntfs dosya sistemi görmeyecek. gta'yı oynamasamda olur. ama rome total war'sız olmaz. sırf rome total war oynamak için haftada bir iki kere windows açmak zorunda kalıyorum. ve şuan windows korsan ve güncel. eskiden microsoft office'ide güncel tutardım. ama windows artık oyun konsolu olduğu için. işe yaramayan tüm programları kaldırdım ve gereksiz servisleri kapadım.

microsoft'un taktiği aslında ortada. zaten korsan kullan kişi başka işletim sistemi öğrenmeyi gerek duymaz. ama gün gelir microsoft wga gibi fos bir uygulama değilde daha da etkili ve gerçekten de kırılmayacağına inandığı sağlam bir korsan koruması getirirse bu korsan kullananlar başka alternatif kalmadığı için mecburen paralarını biriktirir ve lisanslarını alırlar. dikkatinizi çekerse microsoft windows kullanımının kesin zaferinin sonunda gelen neslin büyümesini beklemiş ve artık tüm dünyada yıllardır tekelliğini sürdürdükten sonra wga sonrada oga'yı çıkartarak bilgisayar bilgisi az olan kişileri korkutarak ve çeşitli söylentiler oluşturarak çeşitli microsoft ürünlerinin lisanslarını almalarını sağlamıştır.ama hala windowsların korsan oranı geri kalmış ve gelişmekte olan ülkelerde çok fazladır. bu ülkelerde microsoft'un işine tüm dünyada ki yazılım imparatorluğunu yönetmesinde katkıda bulunmaktadır. donanım piyasasıda microsoft'a bağlıdır.

neyse bu kadar yazma yeter.

Son Düzenleme: kalamarr ~ 13 Kasım 2008 20:30
gokhan2413
13-11-2008, 20:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

bende sorun çıkarmıyor lisanslı olmadığı halde windows update yapabiliyorum sadece sahte key kullanarak yaptım herhangi bi program kullanmadım

s_V_s
14-11-2008, 11:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

Emin değilEmin değilEmin değil

Forum kurallarını okuyun

burdan windows'un serial ini değiştirebilecein bi program var onu indirip içinde çalışan key lerde var biri ile değiştir serialini ben yapıyorum sorun yok

Son Düzenleme: Raistlin ~ 14 Kasım 2008 11:59
Borga-x
14-11-2008, 11:58   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

bu tip bilgileri paylaşmak yasaktır