windows kapanmıyor

mzrbkcsi
26-10-2007, 19:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ya arkadaşlar laptopa format attım format attıktan sonra şimdi windowsu kapatamıyorum yani oturum kapatılıyor diyor ama bıraksan öle bi saat gidicek mecburen güç düğmesinden kapatıyorum sizce sorun ne olabilir gelişmiş güç seçenekleri filan hepsini denedim

swordmaster_65
26-10-2007, 21:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Daha önce bu konu forumda acıldıı önce biraz arastır.Göz kırpma

Buraya gözatGöz kırpma

viking20
26-10-2007, 21:58   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

denetim masası>güç yönetimi kısmından "hazırda beklet desteği" aktif ise bunu kapatıp dene,aynı bölümde "APM"(advanced power management-gelişmiş güç yönetimi) etkin değilse bunu aktif hale getir.
çalıştır -user -control panel-desktop
buradaki poweroffactive seceneğini 1 yap.Ayrıca bunun yüzlerce nedeni olabilir arka planda çalışan reklam,spy,vs.
(.task managerdan tüm programları kapatıp öyle dene,
kapatılmasını engelleyen programlar olabilir).Windows'un güvenlik yamalarını yükle.
---
[bu sorun benimde basıma gelmişti bi kere. kamera driver ını yükledikten sonra kapatamıyordum pc yi. sonra bi hotfix i var onu kurdum ve sorunsuz kapatabildim. bence de bi driver ın sorunu olabilir. hotfix lerini almayı dene. (notbook sa kesinlikle hotfixlerini almayı dene)](alıntı)
---
sistem geri yükleme yapabilirsin mesela 1 ay öncesine sorun düzelecektir.(alıntı)
---
[kendi batch file yazarakta çözebilirsin shutdown komutunu kullanarak kapat.bat dosyası hazırla ve tıkladında kapansın yada driverleri ve son dönemlerde kuruduğun yazılımları kaldırıp yeniden kurmayı dene ama kapat.bat daha zahmetsiz görünüyor..](alıntı)
---
Regedit HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına gidin ve AutoEndTask DWORD değerini 1 yapın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 27 Ekim 2007 12:38
mzrbkcsi
28-10-2007, 00:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşım verdiğin linke baktım hepsi format diyo yani kısayoldan kestirip atma format atılmış bilgisayara zaten bidaha niye format atayım ikinci viking krdeş alıntı yaptığın için saol bikaçı dışında denedim ama sorun hala çözülmedi

swordmaster_65
28-10-2007, 01:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

iyide arkadasım tamam yeni format attın oldu anladım.
ama bu olay donanımsal bir olay degil o zaman senin windows cd sinde bir sorun var. yada yükledigin programlarla alakalı bir olay bu.