Windows klasörü 12.7GB

Kombat
24-11-2007, 15:31   |  #1  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
425 mesaj

Oha! arkadaşlar vista D bölümüne kurulu ama D nin boş alanı günden güne azalıyordu. Yüklediğim programları kontrol ettim normal. Templeri boşalttım. 500mb arttı. 1 hafta önce 22gb boş alan şimdi 13gb. Vista windows klasörüne baktm. 12.7 gb deli oldum. Bence bu durum hiçte normal değil. Her klasörün herbir dostanın boyutuna bakabileceğim bir program var mı? Sizde de aynı sorun var mı?
Not:Geri yükleme geçmişinide sildim.

uGuR.uK
24-11-2007, 17:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

benim windows klasörümde 10,3 GB, buradan icini rahatca temizleyebilecegin klasör:
"C:\Windows\Temp" geri kalanları cok kurcalama sorun cıkarma ihtimali yüksek, sagdan soldan duydugun su klasörü bosalt bunu sil falan gibi seylerede inanma hemen, onlar zarar vermese bile sistemi performanstan kaybedersin solim. cünkü uygulama ve dosyaların daha hızlı acılıp daha hızlı islem yapılabilmesi icin herseyin ufak bi yedegi windows klasörü altında tutulur, zaten XP zamanla yavaslarken Vista'da performans kaybı olmamasının hatta bi süre sora ilk yüklendigi günden daha hızlı calısmasının sebebi bu. Bu durum tamamen normel ayrıca, Vista'nın yapısı boyle, sen XP'deki gibi 3-5GB'ta kalcagını beklemiosun heralde.

stern
25-11-2007, 14:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bu artış sistem geri yükleme noktalarından dolayı kaynaklanıyor. sistem geri yükleme disk kapasitesinin %15 kadara yer tutacaktır. bu tamamlandıktan sonra diskindeki azalama ortadan kalkacaktır ki dilersen bunu sınırlayabilirsin

bilgi_çağı
27-11-2007, 19:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
349 mesaj

Beğendimarkadaşım,
bende senin gibiydim ilk zamanlar (ben vista home premium kullanıyorum) ve 13.0 gb idi.
harddiski değiştirdim(80gb tan 160gb ta çıkardım)+bazı programları almıyorum(gereksizleri yüklemiyorum ve siliyorum da) + güncellemeyi otomatik degilde kurarken ve yüklerken bana sormasını işaretledim ve önerilenleri almayı işaretlemedim...
ŞU AN ALLAHA ŞÜKÜR İYİ.Beğendim

Son Düzenleme: bilgi_çağı ~ 27 Kasım 2007 20:01