windows klasöründeki prefetch dosyası silinirmi

webr
18-02-2014, 11:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

herkeze saygılar. win 7 deki yereldisk c/windows/perfetch dosyası içindeki pf uznatılı,bın uzantılı,trx uzantılı ve data base file yazan dosyaları silmek doğru bişeymidir silinirmi.ayrıca benım perfetch dosyası içinde birde ready boot yazan ayrı bir dosyada var ve buna tıklayınca içinde trace1.fx trace2.fx gibi uzantılı dosyalar var bunlarda silinirmi bir sakıncası varmıdır.ayrıca ben çalıştır regedit local key den bu prefetch dosyasının ondalık deyerini 3 yerine 0 yaptım yani disable yapmış oldum acaba yanlıs bıseymı yaptım.bu konu ve donanımsal bilgisi olan gercekten bu sorunumu bilen arkadaslardan yardım bekliyorum.şimdiden cok tesekkür ederim.

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
mhmt06
18-02-2014, 11:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

temizle gitsin.

webr
18-02-2014, 14:19   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

öncelıkle ılgın ve alakan ıcın cok tesekkur ederım.orda yazdıgım alt dosya ısımlerı ve dosya uzantılarıda var yanlız,trx,bın gibi ve hatta bır alt dosyada var demıstım ve ondalık deyerını 3 ken 0 yaptım.

mhmt06
18-02-2014, 16:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

o kadar detayını bilmiyorum. ama ccleaner kullanırken o klasörü temizlenecekler listesine alıp yıllarca o şekilde kullandım  herhangi bir sorun çıkarmadı.

mustafa2116
18-02-2014, 17:21   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Perfect klasörü performans izleyici ve  sizlerin  işlemlerinizi takip eden kayıtları içerir.
Silinebilir.
Ancak:
Sildiğinizde bilgisayarınızın sizi takip eden kayıtlarıda silindiği için  bu kayıtlar yeniden yazılmaya alınır.
Bilgisayarınız sizi  bilgisayar hızını artırmak ve verimliliği en fazla hale  getirmek için program ve çalışma biçimini takip eder.

mustafa2116 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
webr
19-02-2014, 16:08   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

tesekkur ederım mustafa.pekı orda alt klasorler ve data base fıle,trx.bın gıbı uznatılı dosyalarda var onlarda sılınebılırmı.ayrıca regedıt hey local den andalık sayısını 3ken sıfır yaptım yanı bı bakıma dısable yapmıs oldum.bu konuda bılgın varmıdır.

unutmadan prefetch dosyasının ıcınde ready boots yazan bı klasor var ıcerındede trace1.fx ,trace2.fx gıbı uzantılar var bunlar nedır sılınırmı elemmekmı lazım

tknsyen
19-02-2014, 19:19   |  #7  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

regedit kayıtlarıyla oynama prefetch klasörünün içeriğini silmenin faydası yok zararı var silersen program ve oyunlar biraz daha yavaş açılır tekrar prefetch içinde kayıt oluşturacağı için. bence silme ve regedit kaydını tekrar 3 yap default ayarlar herzaman iyidir

mustafa2116
22-02-2014, 01:46   |  #8   ÇÖZÜM
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Alıntı: webr  
tesekkur ederım mustafa.pekı orda alt klasorler ve data base fıle,trx.bın gıbı uznatılı dosyalarda var onlarda sılınebılırmı.ayrıca regedıt hey local den andalık sayısını 3ken sıfır yaptım yanı bı bakıma dısable yapmıs oldum.bu konuda bılgın varmıdır.

unutmadan prefetch dosyasının ıcınde ready boots yazan bı klasor var ıcerındede trace1.fx ,trace2.fx gıbı uzantılar var bunlar nedır sılınırmı elemmekmı lazı

3 den sıfıra indirdiğinizde her açılını yeniden kaydetder hale getiremeyeceği için  hiçbir kayda almaz.

Bu kayıt alanı sizlerin  bilgisayar kullanım alışkanlıklarınızı kayda alıp neyi ne zaman kullandığınızı hesaplıyor.
Bu hesaplar 2-3 hafta içinde NORMAL KAPATILMAK KAYDIYLA... bilgisayar verilerine işleniyor ve siz bilgisayarınızı  açtıktan sonra saat kayıtlarına ve önceki kullanım kayıtlarına göre bilgisayar açmak istediğiniz oyun-uygulama-program-resim-video gibi  dökümanları hdd üzerinden 30-40 dk önce RAM hafızaya taşıyor.

hızlı ulaşım ve kararlı çalışma için bilgisayar size  bir nevi öncelik tanıyor.

bu kayıtların çalışır olabilmesi için bilgisayarınız  formattan sonra sizi izlemesine  izin vermeniz gerekir. (varsayılan olarak Vista ve üzeri işletim sistemlerinde çalışır haldedir)
Bu takip  kayıtları bilgisayarın KAPANIŞ ANINDA KAYDA ALINIR. Bazen bilgisayarınızn geç kapanmasının nedeni bu nedendir.
1-3 hafta arasında süren bu takip kullanım alışkanlıklarınıza göre programları sıralar ve önceliklerinizi  belirler.

Önceliklerin belirlenmesi size HIZ ve KOLAYLIK olarak geri döner.

kapanışlarda bilgisayarınız geçikti kapanmadı gibi bir düşünce ile kapanışınızı fişten yada düğmeden yaparsanız kayıtlar hiçbir şekilde güncellenemez ve her seferinde bu kapanışlar uzar. Bu yolun sonundada format yer alır.

Anlaşılmıştır umarım.

mustafa2116 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 3 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
webr
26-02-2014, 02:45   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj

bilen insanın hali bir baska arkadas wallaha cok tesekkur ederım gercekten.peki internette güvenli dolaşım güvenli gezinti hakkında bana ve bize verebileceyin önlemler uygulamalar tavsiyeler varmıdır acaba hocam.

mustafa2116
01-03-2014, 02:21   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Alıntı: webr  
bilen insanın hali bir baska arkadas wallaha cok tesekkur ederım gercekten.peki internette güvenli dolaşım güvenli gezinti hakkında bana ve bize verebileceyin önlemler uygulamalar tavsiyeler varmıdır acaba hocam.
çok fazla program kullanıyorum sorduğun programa göre cevap vermek daha mantıklı..

Örneğin Ofis programları olarak Ne kullanıyorsunuz?

Ofis Programlarında Çok farklı şekillerde kullanıyorum.
MDB için microsoft Ofis
XLS için OpenOffice
TXT Pspad
Doc OpenOffice
PPS Microsoft Ofis

Örnektir.