windows kuramıyorum

gates
08-08-2006, 11:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba arkadaşlar xp pro vardı yanın suse kurdum sonra sildim  sildikten sonra bir takım hatalar oldu xp cdsini taktım tamir etmek için kurtarma konsolundan bootcfg,fixmbr,gibi ayarları kurcaladım sonra yeniden wimdows kurmaya karar verdim kurtarma konsolundan çıkıp bilgisayarı yeniden başlattım xp cd takılı kur donanımlarınızı inceliyor dedi sonra öyle siyak ekranda kaldı kutarma cd boot cdleri vardı onuda taktım örnek içinden active partition magic programını seçtim fredos başlatılıyor dedi sonra init disk gibi bir çok hatalar verdi şu anda baya zor durumdayım lütfen yardım ederseniz senirim  şu anda cdden çalışan pardysla bu mesajı yazıyorum ---samsun sp0802n---

vega
08-08-2006, 12:01   |  #2  
Üye
66 mesaj

Tamir etmeye çalışırken,ONARMA yımı kasteddiniz onu anlamadım.Eğer onarma işlemini yapmadıysanız,size Windowsu onarmayı öneririm!
XP professiyonel kullanıyorsanız,CD yi takın ve çalıştıra ;sfc /scannow yazın ve PCnizi restart yapın,onarma işlemi başlıyacaktır!Gülümseme

Son Düzenleme: vega ~ 08 Ağustos 2006 12:06
gates
08-08-2006, 21:11   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşım windows açılmıyor bende yeni windows kuracagım ama xp cdsini takıyorum kur donanımlarınızı inceliyor diyor sonra öyle siyah ekranda öyle kalıyor

gates
08-08-2006, 21:22   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşalr şu anda baya bunaldım hardiskim hiç bir cd açmıyor xp cdsinide kuratrma cdsinide elimde hirens boot cd var onuda taktım o da siyah ekranda kaldı yanlız hardiskin elektirik soketini çıkarıp yeniden başlatınca xp cd takıyorum cdyi açıyor hardisk taktıgımda ise siyah ekranda kalıyor

gates
08-08-2006, 21:33   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşalr biri bana basıl hardiskme format atıcagımı söyleyebilirmi acil

Kombat
09-08-2006, 03:03   |  #6  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Format mormat atma.Hemen sistemine win98 yükle.Win 98 yükledikten sonra.Mahvettiğin :) windows dosyalarını sil fakat C: içindeki hiçbir windows dosyasına elleme.Sadece klasörü ve program files içindeki common filesi sil.Bunların hiç birini yapamadın mı.Bir arkadaşına git harddiskini slave olarak bilgisayara tak. Yeni mahvettiğin :) sistem klasörlerini sil. C: içindekiler hariç. Arkadaşının sisteminde XP CD'ni tak.Grafik arayüzünü gör.Sonra XP'yi sıfırdan kur seçeneğini işaretle. sonra kendi harddiskinin C: veya hangi bölümünü istiyorsan işaretle yüklesin bittikten sonra.Harddiskini sök ayrı olarak çalıştır.İşini garantiye almak istiyorsan arkadaşının PC'sinin C: de göreceğin sistem dosyalarını (klasör seçenekleri\korunan sistem dosyalarını gösterme çentiğini kaldırıp ve gizli dosyaları göster seçeneğini seçip)kendi harddiskine ve herhangi bir diskete kopyala.Windowsun böyle bir kolaylığı vardı.Kritik dosyaların yedeğini diskete kopyalıyordu fakat onu bulamadım sen biliyorsan yap.İşin garanti olsun.Güle güle kullan.Hiçbir şekildede formatı düşünme zaman ve bilgi kaybı demektir.

delikanli53
10-08-2006, 00:42   |  #7  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

hdd büyük ihtimalle ısınıyor kardeşim.
sen hdd altına bir tane fan yerleştir sonra;
98 cd si ile fdsik at hdd böl ve yeniden başlatırken xp cd sini tak. o kadar basit.