Windows Live: Güncelleme geliyor...

CHIP Online
06-02-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows Live Wave 3 için güncelleme paketi yolda: Yeni güncelleme neleri değiştirecek?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... -geliyor_10820.html

Resimlerle: Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

Aralık ayında yayınlanan ve içinde popüler anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger'ın yeni sürümünü de barındıran Windows Live Wave 3 paketi yakında güncellenebilir. Haberin kaynağı Arstechnica teknoloji sitesi.

Paketin çevrimiçi bileşenlerinden olan Live Hotmail bazı değişiklikler geçirmişti. Mesela bazı ülkelere sunulan Pop3 erişimi yakında tüm ülkelere dağılacak. Güncelleme içerisinde doğrudan Hotmail üzerinden kullanılabilecek, web tabanlı bir Windows Live Messenger var.

Anında mesajlaşma yazılımının yerel sürümü de bir güncellemeye tâbi tutulacak. Bu güncelleme yeni özellikler içermeyecek, hata düzeltimi ve Windows 7 ile bütünleşme sürecine ağırlık verilecek.

Bu ara-güncellemeden farklı olarak yeni Live Wave 4 sürümünün de bu sene içerisinde çıkması bekleniyor. Bu sürümün özellikle Windows 7'nin çıkışıyla paralel olarak yayınlanacağı düşünülüyor.

Tüm konu: Windows Live: Güncelleme geliyor...

İzleyin: Windows her yerde!

Resimlerle: Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows Live Wave 3'ten memnun musunuz?

cenkog
06-02-2009, 17:54   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

Hepi topu bir mesajlaşma olayının çok fazla abartıldığını düşünüyorum... Dosya transfer edebileceğimiz ve videolu konuşma yapabileceğimiz yaygın ve küçük bir yazılımın görebileceği işi bu kadar hantal bir programlar yumağı kullanarak yapmaya çalışmak niye?... Ne doğru dürüst kurulabiliyor ne temizlenebiliyor, virus gibi bir yazılım faciası bu ...Ben bu işi için hala XP ile gelen Windows messenger 4.7'yi kullanıyorum... Videolu görüşmeler içinse terchimim Skype 4.0; tek kelime ile mükemmel...

Son Düzenleme: cenkog ~ 06 Şubat 2009 17:55
uGuR.uK
06-02-2009, 18:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

tam bir işletim sistemi olan windows xp 600+MB'lık bir boyutla cd içerisinde sunuluyor, sırf wlm'nin 2009 sürümü için 100+mb'lık bir paket indiriyoruz??? geri kalan live ürünlerinide indirmeye kalkarsak indir Allah indir, ki indirmesi bir dert kullanması ayrı dert, tamam görsel açıdan hoş ama ben bi "slm, nbr?" yazcam diye kocaman yazılım paketleri ve yanında çalışması için altyapı diğer yazılımları ne diye yükliyim kardeşim?!? çok merak ediyorum MS nasıl beceriyor bunu...

Kapalı Hesap (91855)
06-02-2009, 19:18   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben windows 7 kullanıyorum ve messenger'ın tray da görünmesini istiyorm boşuna orda yer kaplıyo
tabi bunn çözümü vista veya xp uyumlulkuk modu ama o işte de başlat menüsündeki fonksiyonları çalışmıyor direk msn i açıyor
bence yeni sürümde bunun ayar yaparak değişmesi daha iyi olur
ve ben msne girmek için internetle uğraşmak istemiyorum
öncelikle microsft işletim sisteminin altyapısını internete taşısın msne girer gibi bilgisayarımıza girelim ondan sonra düşünsün msni web tabanlı yapmayı
ya da ebuddy filan satın alsın

Hiper£l£v£nKids
06-02-2009, 21:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Memnun değilim.8.5'a geri dönemiyor sürekli hata alıyor(dum).

Fattur
15-02-2009, 15:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

tam bir işletim sistemi olan windows xp 600+MB'lık bir boyutla cd içerisinde sunuluyor, sırf wlm'nin 2009 sürümü için 100+mb'lık bir paket indiriyoruz??? geri kalan live ürünlerinide indirmeye kalkarsak indir Allah indir, ki indirmesi bir dert kullanması ayrı dert, tamam görsel açıdan hoş ama ben bi "slm, nbr?" yazcam diye kocaman yazılım paketleri ve yanında çalışması için altyapı diğer yazılımları ne diye yükliyim kardeşim?!? çok merak ediyorum MS nasıl beceriyor bunu...

Tüm Live wave tam olarak:
126 mb..