Windows Live İnstaller'ı kaldıramıyorum

HPQ-User
03-12-2007, 02:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Oğuz sormuş:
Messenger'ın son versiyonunu (8.5) sitesinden indirip kurmak istedim. Önce Live İnstaller'ı çalıştırdı ama kurarken önemli bir güncelleştirme gerektiğini söyledi ve bu güncelleştirmeyi yükledi. Sorunsuz bir şekilde kurdu bundan sonrasını. Esas problem bundan sonra başladı ve bir zaman sonra bilgisayarı tekrar başlattığımda XP açılmadı. (XP Proffessional Service Pack 2). Hoş Geldiniz yazan mavi ekran geliyor, açılış melodisi çalıyor, biraz bekleyip bu sefer kapanış müziği çalıyor ve kullanıcı seçim ekranı geliyor. Yani Windows açılamadan tekrar kapanıyor. Ben de Windows'u tekrar onararak (ayrıca format atarak da denedim) bilgisayarı çalıştırmayı başardım. Fakat daha henüz açılmışken virüs programım bir uyarı verdi. (Kaspersky) Bana bir programın kulanıcıdan izinsiz çalışmaya uğraştığını bidirdi. Adresi de şu : " D:\WINDOWS\Temp\WdfTemp\Microsoft Kernel-Mode Driver Framework Install-v1.5-WinXP.exe " Ve D' de (işletim sistemim burada kurulu) bir klasör oluştuğunu gördüm. İzin ver deyince bilgisayarı tekrar başlattığımda yine açılmıyordu. Bunu tam 4 kere yaşadım. Sonra İzin verme seçeneğini seçtim. Açılışta bir problem olmadı. Fakat yine arada bir virüs programım aynı hatayı veriyor. Aynı dosya tekrar çalışmaya uğraşıyor. Ben de her seferinde izin verme diyorum. Bundan sonra messenger'ı Program Ekle Kaldır'dan kaldırdım. Burada bir de "Windows Live İnstaller" diye birşeyin kurulu olduğunu gördüm. Ve bunu da kaldırmak istedim. Fakat izin vermiyor. Program Files'da kurulu ama kaldırmıyor. Ben bu sorunun bu yüklediğim güncellemeden kaynaklandığını düşünüyorum ve Windows Live İnstaller'ın da bununla alakalı olduğunu düşünüyorum. Lütfen sorunuma yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel Core 2 Duo 2.4 Ghz (T7700)
2 GB RAM
512 MB GeForce 8400 M GS
Casper Notebook

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)

XxXDaRKoXxX
03-12-2007, 07:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Sorununuzu yardımcı kaldırma programlarla ile çözebilirsiniz.
İlk önce bu Windows İnstaller ın dosyalarını siliniz.

Sonra "Add-Remove 4 GooD" adlı kaldırma programını kurunuz.
Sorununuz buprogramı çalıştırdak sonra windows ... seçin kaldırın