WİNDOWS MEDİA PLAYER 11 BETA- M. WİNDOWS VİSTA

lllefelll
28-07-2006, 02:16   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

slm lar arkadaşlar windows media plater 11 çıktı ancak orjinal xp yüklü olan bilgisayarda yüklenilebiyor korsan lisansız xp lere yüklenmiyor ve ocak ayında çıkacak olan yeni işletim sistemi olan MİCROSOFT WİNDOWS VİSTA da media player olmayacak ve vista nın korsanı yapılamayacak. bu demek oluyoki artık işletim sistemimize 200-300 $ vereceğiz.bilgilerinize sunmak istedim

Son Düzenleme: lllefelll ~ 28 Temmuz 2006 02:19
expec
28-07-2006, 10:38   |  #2  
Yeni Üye
23 mesaj

Neden Yapılamıyor Vistanın Korsanı arkadaşım Biraz Bahsedermisin? Kusura Bakma ama Bana Pek Olur Şey Gibi Gelmiyor!...

yesillili
28-07-2006, 12:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

korsanı engellemek için ne kadar  zeki insan çalışıyorsa emin ol cracklemek içinde  o kadar zeki insanlar çalışıyor...

bu işin sonu zor gelir...

lllefelll
28-07-2006, 12:40   |  #4  
OP Üye
54 mesaj

arkaşlar bazı dvd cd lerinin kopyasını boş bir dvd cd sine almak istediğinizde sizden bir lisans şifresi istiyor ve lisans şifresini sadece ürüb firmasında bulunuyor. Vistada aynı bu şekilde yapılacağı için kopyası yapılamayacak.

delikanli53
28-07-2006, 13:15   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

ehehehee Kahkaha bak akrdeş kusura bakma sana değil windows böyle düşünüyorsa gülüyorum. xp ilk çıktığı zaman ben rize'de özel bir kursta okuyordum, kurs ayrıca bir firmanın bölge bayii. xp ile ilgili haberlere baktım biraz. yazıyordu ki bu xp kimse tarafından kopyası oluşturulmayacak. Peki sonuç (bildiğim kadarıyla) 1 hafta sürdü KahkahaKahkaha ee vista kaç hafta sürer hımmmm 2 belki 3 hafta. kardeş bu hacker lar işini iyi biliyor. Ana tuşları bildikten sonra hiçbir telefon zor değildir bunlarda windows un tabanını biliyorlar kardeşim. Adamlar yeniden wista yazarlar bea. ve birşey daha eğer microsoft işi bu kadar sıkı tutarsa linux a pazar payından dilim vermiş olur ki bu microsoft'un hiç işine gelmez.

Sizce kaç hafta tutar vista korsanının piyasa çıkışı

lllefelll
28-07-2006, 14:07   |  #6  
OP Üye
54 mesaj

artık bilemem arkadaşım hele bi çıksın görelim belki de kim bilir

delikanli53
28-07-2006, 21:46   |  #7  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

yok aslında zamanını kısaltayım :DDD iki hafta dedim ama bir hafta vistanın işi tamamdır. bu arada media player 11 in betası lisans harici windowslarada yükleneni yapılmış :)))

lllefelll
28-07-2006, 22:05   |  #8  
OP Üye
54 mesaj

peki o yapılanlan media playerlerin gizli bir virüs içerdiğini ve banka şifrelerini açığa çıkardığını biliyomusnuz.

delikanli53
29-07-2006, 01:22   |  #9  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

kardeş hangi korsan yazılımı yapamıyor ki bunu. eğer bu konularda korkuyorsan hiçbir korsan yazılım kullanmayacaksın. !!!

lllefelll
29-07-2006, 02:10   |  #10  
OP Üye
54 mesaj

ben çok virüs le savaştım kardeş kendimde donanım hackeriyim yazılımları fazla tanımıyorum sadece takip ediyorum.

delikanli53
29-07-2006, 02:25   |  #11  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

ama yazılımların şifrelerini kırmak çok zor değil tabi tabanı bilenlere. bende sadece takip ediyorum ama donanım konusunda sıkı bir bilgiye ihtiyacım var benim. bu arada özel bir mesaj gönderdim bakıver :D

lllefelll
29-07-2006, 11:43   |  #12  
OP Üye
54 mesaj

yazılımlar donanımlardan daha zor dur aslında donanımlarla uğraşmayı çabuk çözersiniz ayrıca özel mesaj gelmemiş.ne yazmıştıınız

delikanli53
29-07-2006, 14:33   |  #13  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

o zaman mailine gelmiştir. evet haklısın donanımı çözmek kolay ama bu konuda sürekli insan kendini geliştirmeli teknolojiyi yakından takip edemiyoruz bari bilgilerini yakından takip edelim. chip bu işi güzel yapıyor ama daha fazlasını istemek açgözlülük mü olur :DD

omerfaydali
29-07-2006, 16:25   |  #14  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

insan oğlu bu bilgisayrı yaptı onun için bizden akıllı olabileceğini zannetmiyorum bide ben microsoft partner üyesiyim bana gelen vistada senin dediğin gibi bi olay yok media player direk içinde açıklamalarındada öyle bişey yazmıyor

delikanli53
29-07-2006, 16:29   |  #15  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

bilgisayar nedir. :? aptal makinadır ne dersen onu yapar. Yanlış birşeyi sen önceden uyarı vermediysen şu doğrudur diyemez .

lllefelll
29-07-2006, 23:55   |  #16  
OP Üye
54 mesaj

ya ama sabah gazetesinde okumuştum internetten media player yok yazıyordu media player 11 i yükleyebiliirmişiz valal ben gazetenin yalancıyım

xelef1
08-08-2006, 09:06   |  #17  
Yeni Üye
22 mesaj

Vista çıkmadan saldırı kodları hazır
Yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista'daki açıkları bulmalarını isteyen Microsoft'a hacker şoku. Polonyalı hacker, Vista’yı koruyan güvenlik kilidinin nasıl kırıldığını gösterdi.

ABD’de yapılan bir hacker konferansında, Polonyalı bir uzman Windows Vista’daki güvenlik açıklarının nasıl suistimal edileceğini anlattı.

Microsoft, Las Vegas’ta yapılan dünyanın en önemli bilgisayar uzmanlarını buluşturan Black Hat konferansında yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’yı hacker’lara göstererek, bulabildikleri kadar açığı bildirmelerini istemişti. Ancak, Microsoft’un fazla beklemesi gerekmedi, zira konferansa hazırlıklı gelen Polonyalı bir bilgisayar mühendisi, yan salonda Vista’daki açıkları ve nasıl suistimal edilebileceklerini meslektaşlarına anlatıyordu. Joanna Rutkowska adlı Polonyalı bir hacker, Vista’yı koruyan güvenlik kilidinin nasıl kaldırıldığını gösterdi.

Rutkowska, konuşmasında ‘virtualisation’ teknolojisini kullanarak tehlikeli bir kodun nasıl saklanabileceğini gösterdi. Vista’nın ilk versiyonlarını kullanan Rutkowska’nın sunumu büyük ilgi gördü. Microsoft yetkilileri ise, Vista’nın henüz son halini almadığını, ancak yazılım uzmanlarının işletim sistemini en güvenilir şekilde piyasaya sunacağını belirtiyor.

‘AÇIKSIZ BİR SİSTEM ZOR’

Rutkowska ayrıca Microsoft’un Vista’nın 64-bit versiyonuna koyduğu bir diğer güvenlik kilidini de devre dışı bırakarak kendi kodlarını sızdırmayı başardı. Rutkowska, Vista’yı “Benim bu kodları sızdırmış olmam Vista’nın güvensiz olduğu anlamına gelmez, ancak reklamı yapıldığı kadar da güvenli değil. Kabul etmek gerekir ki, yüzde 100 korumalı bir çekirdek yazmak zaten oldukça zor” sözleriyle özetliyor.

KULLANICININ KAFASI KARIŞABİLİR

Rutkowska, söz konusu kodların bilgisayara sızabilmesi işletim sisteminin ‘administrator’ modunda çalışması gerektiğini söyledi. Microsoft kullanıcılarına bilgisayarı bu modda kullanmak yerine, tüm güvenlik ayarlarının otomatik hazırlandığı ‘standart’ modu kullanmalarını öneriyor.

Polonyalı hacker, Vista’nın karışık güvenlik korumasının uyarı içeren çok sayıda pop-up pencereler açtığını ve birçok kullanıcının bunları yanlışlıkla iptal edebileceğini, bunun sonucunda da bazı güvenlik kilitlerinin devre dışı kalabileceğini belirtti. Windows Vista’da güvenlik duvarı, Internet Explorer güvenlik modları başta olmak üzere birçok güvenlik unsuru bulunuyor.

Daha önce de Windows Vista’nın tam anlamıyla hazır olmadığı ve bu nedenle Ocak 2007’de piyasaya sürülmesi yerine, üçüncü bir betasının dağıtılarak denenmesi fikri gündeme gelmişti.

delikanli53
08-08-2006, 12:41   |  #18  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
1,524 mesaj

abi hacker lara ne dayanır ki. ben diyordum ki iki haftada kırılır. adamlar iki günde kıracak galiba vistayı hahaha

paylaşım için teşekkürler xelf1