Windows Media Player: Güvenlik açığı yok!

CHIP Online
31-12-2008, 13:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

"Windows Media Player'da güvenlik açığı var" haberlerine Microsoft'tan jet yanıt geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... cigi-yok_10261.html

Microsoft, Windows Media Player'da bir güvenlik açığı oluştuğuna dair yapılan haber ile ilgili Security Vulnerability Research & Defense Weblog'unda bir açıklama yaptı. Konu ile ilgili yapılan haberlerde manipüle edilmiş bir WAV, SND ve MID dosyası ile zararlı kodu sisteme sızdırıp bilgisayarın kontrolünün ele geçirilebileceğinden bahsediliyordu. Microsoft bu iddiaya son derece şiddetli bir şekilde yanıt verdi: Firma bahsedilen açığın "müşteriler için hiçbir güvenlik riski olmayan bir güvenilirlik problemi" olduğunu söyledi.

Problem daha derinlemesine incelendiğinde kod çalıştırmanın mümkün olmadığı ortaya çıktı. Gerçi manipüle edilmiş dosyalar Windows Media Player'ın çökmesine sebep oluyor ama uygulama hemen yeniden başlatılabiliyor. Ayrıca bu çökmenin sistemin geri kalanına hiçbir etkisi olmuyor. Bu zayıf nokta daha önceden tespit edilmiş ve Windows Server 2003 SP2'deki sürümde giderilmiş. Diğer Windows sürümleri içinse en geç yeni bir hizmet paketi ile bu açık ortadan kaldırılacak.

Tüm konu: Windows Media Player: Güvenlik açığı yok!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows Media Player'ı sık sık kullanır mısınız?

uGuR.uK
31-12-2008, 13:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

genel olarak tüm videoları windows media player'da oynatıyorum zaten. altyazılı AXXO sürüm filmler hariç, onları açamıyor birtülü(altyazıyı koymayınca takır takır ama) bende çözemedim daha o adama ne gıcığı varGülümseme

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 31 Aralık 2008 13:50
ozanaab
31-12-2008, 14:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

açık yok mu??
şimdilik...
2 hafta sonra çıkar bi tane hiç kafanzı yormayın.

TuncaBozkurt
31-12-2008, 16:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Genellikle WMP'yi kullanıyorum. Tem sorun elazigli'nın da söylediği gibi altyazı konusunda esnek olmayışı.