Windows Media Player ve Winamp kısayol sorunu

Spindual
12-05-2010, 17:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Asus N51Vf model laptopum var. Windows 7 Ultimate işletim sistemi kullanıyorum. Klavyedeki yön tuşlarnın üstünde WMP ile uyarlı fn kombinasyonları bulunuyor. Eskiden bilgisayarımda Vista vardı ve bu kombinasyonlar düzgün çalışıyordu. Windows 7ye geçtiğimde bu kombinasyonlardan herhangi birini kullandığım zaman oyunu aşağıya atmaya başladı. Bunun sebebinin "fn + alt yön tuşu"na bastığımda Windows Media Center'ı açması olduğunu anladım. Windows özelliklerinden Media Center'ı kapattım, bu sefer "fn + alt yön tuşu"na bastığımda WMP açılıyor. Çok sinir bozucu bir durum. Bunu kapatmak için ne yapablirim?
Ayrıca; bu sorunuma çözüm bulamayıp bilgisayarıma Winamp kurdum. FN tuşlarıyla yapılan kombinasyonları Ctrl ile yapması için Winamp'ı ayarladım (Ctrl + Alt Yön Tuşu: Play/Pause gibi). Ama bu seferde oyun çalışırkende bu bu kombinasyonları görmedi. Bu ayarı nasl yapablirim?

Kapalı Hesap (135391)
12-05-2010, 17:21   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Benimde Laptopum var ama oyunlarda FN tuşu işe yarıyor ? Üstelik WİN7 kullanıyorum.<

Spindual
12-05-2010, 18:01   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Fn tuşu oyunlarda işe yaramıyor. Örneğin oyun oynarken dinlediğim şarkıyı durdurmak istiyorum, şarkıyı durdurup oyunu aşağıya atıyor. Bunu yapmaması lazım.

Son Düzenleme: Spindual ~ 12 Mayıs 2010 18:02