Windows Se7en Kullanmak

bybarut
14-06-2009, 12:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Arkadaşlar henüz geliştirme aşamasıda olan bu işletim sistemini kullanmak ne kadar güvenlikli ve ne kadar güvenilir.Muhakkak bir yerde açığı vardır ve sıkıntı yaratabirlir.Sonuçta tester bir sistem.

Selçuk İslamoğlu
14-06-2009, 12:41   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bu durum paranoya derecenin ne olduğu ile doğrudan orantılı.

Zaten bu riski belirtiyor başta ve bildiğini kabul ederek kurabiliyorsun.

Banned
14-06-2009, 12:44   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) Söyledğiniz gibi henüz test aşamasaına birsistem, hackherlerin ilgisini çekecek kadar yaygın değil.

b.)Güvenlik yönünden vista güvenliği ve artısı diye düşünebilirsiniz. Sonuçta vistanın geliştirilmeş hali, geriye gitmiş değil. Adam kapattığı bir açığı sonraki ürününde tekrar açmaz herhalde.

c.) Ocak ayından bu tarafa yaklaşık altı aydır kullanıyorum ben şimdiye kadar bir saldırıya yada propleme rastlamadım.

d.) Bu vakitten sonra xp yada vista kullanmak mı?  Unut gitsin, ben çoktan unuttum.

e.)Vistayı test aşamasındayken kullanmadım am değil test aşamasında satışa çıktıktan sonra hatta şu an bile windows 7 rc kadar kararlı ve performanlı değil. Bir dosa taşıma/kopyalama da bile windows 7 vistaya oldukça fazla fark atıyor.

freekays
14-06-2009, 14:08   |  #4  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

ben daha vistaya bile geçmedim çünkü kullanıcıyı yavaşlatan ve zaman kaybına neden olan bi sürüm

win7 yi kurduğum gün geri sildim henüz erken

ayrıca ordan burdan indirmeyin gerek yok RC yi zaten msn veriyor

update den TR dil de yükleniyor

bybarut
14-06-2009, 14:13   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
938 mesaj

Hergün birer ikişer buildler çıkıyor ortaya.bir iki gün kullandım kaldırdım ama herkesin ağzında bir 7 fırtınasıdır gidiyor.Bir yandan da tekrar kurma düşüncesi doğuyor bazen

Recep Baltaş
14-06-2009, 14:17   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Her işletim sisteminin açığı vardır. MS açık kapatma konusunda hızlı bir firma. Açık bulunrsa Test sistemi dahi olsa yama çıkar. Çok şüpheleniyorsanız kurmazsınız olur biter.

Mustafa@PC
14-06-2009, 14:20   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Güvenlik programı kullanmıyor musun ?

Full sürüm bir işletim sistemi dahi olsa güvenlik programı ile bu tür kuşkularını,

Yada korkularını kapatabilirsin.Özellikle Kaspersky İnternet Security yada Norton İnternet Security gibi...

Ayrıyetten şahsi fikrim Vista'nın güvenliği ne ise Windows 7'nin de o.Korkamana gerek yok. ;)

bybarut
14-06-2009, 14:24   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
938 mesaj

Hepinize Teşekküer ederim aydınlatıcı bilgiler için biraz rahatladım BeğendimAlkış