Windows Server Hakkında Bir Kaç Soru

oki94
27-09-2010, 20:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi Günler

Bir site yaptım bunun için hosting ararken windows vps server paketlerini gördüm fiyatları gayet makuldu.Ben bu vpsi hem sitemi barındırmak için hem de seedbox olarak kullanmayı düşünüyorum.
Ama windows server hakkında pek bir şey bilmiyorum sorularım şunlar:

1-Windows serverde normal windows xpde kullandığım programları kullanma imkanı varmı?(Mesela download programları ve utorrent)
2-Vps i pleskli alıp site işlerini ordan diğer işlemleri uzak masaüstü ile yapabilirmiyim?

3-Bu vpsi aldığımda ayrıyetten asp.net componentleri yüklemek zorundamıyım?
4-Php ve Mysql yükleyebilirmiyim?

Teşekkürler....

Yavuz Taşcı
03-10-2010, 00:39   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

Merhaba.. windows xp işletim sisteminde kullanmış olduğunuz bazı programları windows server 2003 işletim sisteminde kullanırken bazı uyumluluk sorunları yaşayabilirsiniz.
İkinci sorunuza gelirsek, satın alacğınız VPS işletim sistemi olarak windows server işletim sistemine sahip ise, remote desktop connection yazılımını veya uzaktan bağlantı gerçekleştireceğiniz terminal server servisini kullanarak VPS sunucunuzu uzaktan yönetebilirsiniz.
Kullanacağınız component olarak hem windows server işletim sistemi ile çalışan vps sunucunuzda hemde linux tabanlı vps sunucunuzda PHP, ve MYSQL gibi uygulamaları kullanabilirsiniz..
sevgilerimle...