Windows Serverin Normal Windows tan ne farkı var ?

T-MacGrady
13-09-2009, 18:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
231 mesaj

Başlıkta ki gibi farklarını açıklarsanız makbule geçer

Özeli bişi değilse bu server bide onu deneylim :P

ufuk_35
13-09-2009, 21:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

http://www.serhadmakbuloglu.com. ... 08e-gecmeliyim.html

T-MacGrady
14-09-2009, 18:26   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
231 mesaj

tmm saul kardeş ama daha kısa yokmu bana bi paragrafla açıklıcak ?

bulutbeyunus
14-09-2009, 19:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

server olan pc ler 2-3 den fazla  pc ye hakım olmak için kullanılır ve sadece şirketler  için tasarlanmıştır diyeceksın ben kullanasm evde tek pc de kurulu bı şekilde bence gereksızzz

T-MacGrady
15-09-2009, 15:43   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
231 mesaj

Tmm hacı saul :)

PcMaKeR
06-10-2009, 13:23   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Liseye giden bir öğrenci eğer yazılım geliştirip test etmiyorsa Windows server a bulaşmasın.

Sonra yanlışlıkla verilerini silecek, temasını beğenmicek, müzik dinleyemeyecek vsvs windows server ı kötülüyecek. normal windowslarla idare edin lütfen ;)

simonare
24-10-2009, 00:16   |  #7  
Üye
71 mesaj
Alıntı: Venom Sanchez  
Başlıkta ki gibi farklarını açıklarsanız makbule geçer

Özeli bişi değilse bu server bide onu deneylim :

yazilim gelistirmek icin windows server gereksinimi niye duyalim ki?? bu xp veya vista gibi bir platformda da basari ile yapilabilir. Ha derseniz ki ben windows serverde isleyebilecek bir program yazacagim yada windows server library`sini kullanarak windows programming yapacagim ozaman haklisiniz ama aksi durumlarda programlama icin windows server`in (extreme case`ler disinda) gerekli olacagina pekde inanmiyorum. Ama suda bir gercektir ki windows server fazlasi ile ozellestirilebilir, gercekten expert bir programciya yerine gore kullanim rahatligi saglar, ve vista ya gore cok daha hizlidir.

windows serveri commercial is yapacaklar kullanmali, normal bir kullanicinin aradigini bulabilecegi bir isletim sistemi degildir (benim gorusum)

ghost_blogcu
06-11-2009, 23:51   |  #8  
Yıllanmış Üye
134 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Liseye giden bir öğrenci eğer yazılım geliştirip test etmiyorsa Windows server a bulaşmasın.

Sonra yanlışlıkla verilerini silecek, temasını beğenmicek, müzik dinleyemeyecek vsvs windows server ı kötülüyecek. normal windowslarla idare edin lütfen ;)

yukarıda bunu belirten arkadaş lise öğrencileri bazen diğerlerinden daha çok şey biliiyor istersen sana 
server 2003 ün kitabını yazıp yollayayım.server işletim sistemlerinin farklılıkları adındanda anlaşılacağı gibi
serverlar için üretilmiştir.server kurmak daha kolaydır.daha fazla ram işleyebilirler.kısacası farklıllıkları bunlardır.
istersen daha fazla bilgilerde verebilirim.

PcMaKeR
07-11-2009, 08:46   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

ukalalığın durumu yok burda eminim windows server ı senden daha iyi biliyorumdur...
server kurmak kolaymış. tabi dayanıklı olması içinde dünyanın ayarını yapmak yetki vermek, dns yapılandırmak vb işlemler yapmak gerekir.

web sunucusu mu geliyor aklına. ad ile çalışan ve üzerinde sql server ile terminal servisleri barından bir windows server 2003 ü kur bakalım.

kitap yazarmış. kitabı herkes yazar önemli olan işlevselliği ve öğretimi sunabilmek. sen böyle "server kurmak daha kolaydır" diyorsan daha çokkkk dalga geçerler senle...